Magda Linette w półfinale debla w Miami Open 2023

Strona głównaTenisMagda Linette w półfinale debla w Miami Open 2023

Magda Linette wspólnie z Amerykanką Bernardą Perą awansowały do półfinału prestiżowego turnieju Miami Open 2023 w grze podwójnej. W ćwierćfinale w dwóch setach pokonały Irinę-Camelię Begu z Rumunii oraz Anhelinę Kalininę z Ukrainy. Mecz toczył się pod kontrolą polsko-amerykańskiego duetu, który w nagrodę zameldował się w czołowej czwórce turnieju rangi WTA 1000. Tam zmierzą się z Kanadyjką Leylah Fernandez i Amerykanką Taylor Townsend.

Zasłużone zwycięstwo w dwóch setach i awans do półfinału

Mecz rozpoczął się spokojnie, jednak od początku lepsze wrażenie sprawiały Magda Linette i Bernarda Pera. W drugim gemie nie wykorzystały trzech piłek na przełamanie. Udało się to w czwartym gemie, a chwilę później polsko-amerykański duet wyszedł na prowadzenie 4:1. W siódmym gemie rywalki odrobiły straty, a w ósmym Linette i Pera ponownie odebrały serwis rywalkom. Następnie wykorzystały drugą piłkę setową i wygrały pierwszego seta 6:3

Druga partia rozpoczęła się zdecydowanie lepiej dla rywalek. Szybko przełamały i prowadziły już 3:0. Na szczęście wtedy przebudziły się Magda Linette i Bernarda Pera. Odrobiły straty i walka toczyła się gem za gem. W 10. i 12. gemie polsko-amerykańska para obroniła po jednej piłce setowej. Ostatecznie doszło do tie-breaka. W nim ponownie oglądaliśmy wyrównaną grę, jednak z niewielką przewagą Linette i Pery. To one zakończyły tie-breaka 7:5 i po dwóch setach awansowały do półfinału turnieju Miami Open 2023

Magda Linette (Polska) / Bernarda Pera (USA) – Irina-Camelia Begu (Rumunia) / Anhelina Kalinina (Ukraina) 6:3, 7:6 (5)

Trudne zadanie w półfinale

W półfinale na Magdę Linette i Bernardę Perę czeka jeszcze trudniejsze zadanie. Tam zmierzą się z Kanadyjką Leylah Fernandez i Amerykanką Taylor Townsend. Stawką meczu będzie awans do wielkiego finału turnieju rangi WTA 1000. Oba duety spotkają sie po raz pierwszy, a zdaniem bukmacherów faworytkami są rywalki. O wszystkim przekonamy się już w czwartek 30 marca. Już teraz wiemy, że Magda Linette zanotuje spory awans w najnowszym rankingu deblowym