Magda Linette w półfinale turnieju WTA 250 Chennai Open w Indiach

Strona głównaTenisMagda Linette w półfinale turnieju WTA 250 Chennai Open w Indiach

Magda Linette się nie zatrzymuje. Polka awansowała już do półfinału turnieju WTA 250 Chennai Open w Indiach. Poznanianka zajmuje 67. w rankingu WTA i w Chennai gra jako turniejowa trójka. W ćwierćfinale naprzeciw niej stanęła doświadczona Kanadyjka Rebecca Marino, czyli turniejowa siódemka. Spotkanie było niezwykle wyrównane zwłaszcza w pierwszym secie, który zakończył się długim tie-breakiem. Druga partia to przewaga Magdy Linette, która w niespełna dwie godziny zameldowała się w półfinale.

Długi tie-break w pierwszym secie

Mecz rozpoczął się spokojnie i obie tenisistki wygrywały swoje pierwsze gemy serwisowe. Kanadyjka Rebecca Marino zajmuje 90. miejsce w rankingu WTA i spodziewaliśmy się wyrównanego meczu. Pierwsza przełamała Magda Linette, która wyszła już na prowadzenie 4:2. Rywalka doprowadziła do remisu 4:4, jednak później kolejne przełamanie zanotowała Polka. Było 6:5 i wydawało się, że zaraz zakończy pierwszą partię. Tak się nie stało, Kanadyjka odrobiła straty i doprowadziła do tie-breaka. Ten rozgrywany był na przewagi i ostatecznie Magda Linette wygrała 12:10. Wcześniej obroniła dwie piłki setowe rywalki, a sama wygrała dopiero czwartą.

Drugi set miał mniej dramatyczny przebieg. Od początku na korcie dominowała Magda Linette, która z przełamaniem prowadziła już 3:0. Później było 5:1 z przewagą dwóch przełamań. Rebeccę Marino było stać na odrobienie jednego przełamania, jednak ostatecznie set zakończył się wynikiem 6:3 na korzyść Polki. Po niespełna dwóch godzinach gry zameldowała się w półfinale turnieju rangi WTA 250, co jest sukcesem. Tam również będzie faworytką do awansu do finału.

Magda Linette (Polska, 3) – Rebecca Marino 7:6(10), 6:3

Pierwszy pojedynek w historii na korzyść Polki

Obie zawodniczki spotkały się na korcie dopiero po raz pierwszy. Zwycięsko ze starcia wyszła Magda Linette, która przed meczem stawiana była w roli nieznacznej faworytki. Potwierdziła to na korcie, gdzie wytrzymała presję w najważniejszych momentach i zasłużenie wygrała. W nagrodę zameldowała się w półfinale turnieju Chennai Open rangi WTA 250. Tam zagra z lepszą z pary Katie Swan (Wielka Brytania, 174. WTA)) – Nao Hibino (Japonia, 185. WTA). Spotkanie odbędzie się w sobotę 17 września.