Magda Linette przegrała w finale w Tampico. Zwycięstwo było o krok

Strona głównaTenisMagda Linette przegrała w finale w Tampico. Zwycięstwo było o krok

Niestety po trzysetowym pojedynku Magda Linette musiała uznać wyższość Włoszki Elisabetty Cocciaretto i nie wygrała turnieju Abierto Tampico w Meksyku. Tym samym przegrała drugi singlowy tytuł w tym roku, ponieważ kilka tygodni temu doszła także do finału WTA 250 w Chennai w Indiach. Spotkanie w Tampico lepiej rozpoczęło się dla rywalki. Polka odrobiła straty w drugim secie, jednak w trzecim nie miała nic do powiedzenia z kapitalnie dysponowaną Włoszką.

Niewykorzystana szansa w pierwszym secie

Pierwsza partia rozpoczęła się lepiej dla Elisabetty Cocciaretto (79. WTA), która przełamała w trzecim gemie, a chwilę później wyszła na prowadzenie 3:1. Kapitalnie odpowiedziała na to Magda Linette (55. WTA), która następnie wygrała cztery gemy z rzędu i zrobiło się 5:3. Polka serwowała na zwycięstwo w secie, jednak Cocciaretto zanotowała przełamanie zwrotne. Ostatecznie doszło do tie-breaka, w którym górą była Włoszka i wyszła na prowadzenie 1:0 w setach. Magda Linette może mówić o sporym niedosycie i niewykorzystanej szansie w pierwszej partii

Odrobienie strat w drugim secie

Drugi set prowadzony był w spokojniejszym tempie. Od początku obie zawodniczki zwróciły uwagę na utrzymanie własnego podania i na przestrzeni całej partii oglądaliśmy tylko jedno przełamanie. Nastąpiło ono w piątym gemie, gdy Magda Linette zbudowała sobie cenną przewagę. Nie oddała jej do końca, wygrała seta 6:4 i wyrównała stan rywalizacji.

Niestety ostatnia partia to prawdziwy pokaz mocy i dominacji nieco niżej notowanej Elisabetty Cocciaretto. Linette stać było tylko na wygranie pierwszego gema serwisowego. Pozostałe w tej partii wygrała Włoszka, która zakończyła seta 6:1, a cały mecz 2:1. To ona sięgnęła po tytuł w turnieju Abierto Tampico w Meksyku. Szkoda, ponieważ Magda Linette przegrała drugi finał turnieju WTA w ciągu ostatnich tygodni. Mimo tego może liczyć na awans w rankingu. Prawdopodobnie przesunie się o kilka pozycji w pobliże 50. miejsca.

Elisabetta Cocciaretto (Włochy) – Magda Linette (Polska, 5) 7:6(5), 4:6, 6:1