Magda Linette uratowała Polskę w United Cup. Wszystko rozstrzygnie mikst!

Strona głównaTenisMagda Linette uratowała Polskę w United Cup. Wszystko rozstrzygnie mikst!

Reprezentacja Polski rywalizuje z Włochami w fazie pucharowej United Cup w Australii. Stawką pojedynku jest awans do półfinału turnieju. Po czterech meczach mamy remis 2:2, więc wszystko zostanie rozstrzygnięte poprzez mecz miksta.

Linette uratowała kadrę

Magda Linette może poszczycić się naprawdę silnymi nerwami i dużymi umiejętnościami, ponieważ to właśnie ona w meczach Polski z Kazachstanem i Szwajcarią w fazie grupowej zapewniała biało-czerwonym ten najważniejszy, ostatni punkt. Tym razem stało przed nią jeszcze ważniejsze zadanie. Musiała przedłużyć szanse reprezentacji na walkę o awans.

Wcześniejsze mecze z udziałem biało-czerwonych nie były najlepsze. Swoje spotkanie wygrała tylko liderka światowego rankingu WTA, czyli Iga Świątek. Porażki zanotowali z kolei Daniel Michalski i Hubert Hurkacz. Stan rywalizacji Polska – Włochy wynosił więc 1:2.

Linette toczyła więc na korcie bardzo ważny pojedynek, a jej przeciwniczką była Lucia Bronzetti. W pierwszym secie Polka wygrała 6:1 i nieco zwiększyła szansę biało-czerwonych na awans. Decydujący okazał się drugi set, który zakończył się zwycięstwem Linette 6:2. Dzięki temu stan rywalizacji wyrównał się (2:2), a o wszystkim zadecyduje mecz w mikście.

Mikst przesądzi o awansie

Także na środę 4 stycznia zaplanowano mecz miksta, który przesądzi o awansie Polski lub Włoch do kolejnej rundy. Iga Świątek i Hubert Hurkacz zagrają z duetem Camilla Rosatello/Lorenzo Musetti. Nie będzie to najłatwiejszy pojedynek, a jego stawka jest spora, jednak biało-czerwoni już kilkukrotnie pokazywali, że potrafią sobie poradzić w trudnej sytuacji.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jeremy Sochan weźmie udział w Weekendzie Gwiazd NBA! Wiadomo w jakiej drużynie zagra

Jeszcze żaden reprezentant Polski w koszykówce nie miał okazji uczestniczył w Weekendzie Gwiazd. 17 lutego to się zmieni, bo Jeremy Sochan z San Antonio...

LeBron James najlepszym strzelcem NBA w historii. Sochan ma sposób na „Króla”?

Historia wydarzyła się na naszych oczach! LeBron James pobił rekord Kareema Abdul-Jabbara w liczbie zdobytych punktów, stają się najlepszym strzelcem NBA w historii ligi....