Magda Linette wygrywa w Nottingham

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaTenisMagda Linette wygrywa w Nottingham

Magda Linette świetnie rozpoczęła sezon na kortach trawiastych. W meczu II rundy turnieju WTA w Nottingham (Wielka Brytania) Polka pewnie pokonała Australijkę Olivię Gadecki 6:4, 6:4.

Przygotowania do Wimbledonu czas zacząć

WTA 250 w Nottingham to pierwsza faza przygotowań do turnieju wielkoszlemowego na kortach Wimbledonu w Londynie. Polka przystąpiła do zmagań rozstawiona z numerem 3, a jej przeciwniczka przeszła do I rundy przez eliminacje.

Pewna wygrana Polki

Na kortach trawiastych często do wygranej w secie wystarczy jedno przełamanie. Tak było w pierwszej partii wtorkowego starcia. Polka już na początku meczu wygrała gema przy serwisie przeciwniczki, a następnie nie wypuściła tej przewagi z rąk do samego końca rozgrywki. Set zakończył się wynikiem 6:4 dla poznanianki.

Jeszcze lepiej udało się rozpocząć drugą partię, bo aż od dwóch przełamań i objęcia prowadzenia 4:0. Później Australijce udało się minimalnie odrobić stratę, ale Linette utrzymała bezpieczne prowadzenie i ponownie wygrała seta 6:4.

W Nottingham są dwie Magdy

W turnieju głównym w Nottingham występują dwie Polki. Poza Magdą Linette jest to Magdalena Fręch, która również zameldowała się w II rundzie po wygranej z reprezentantką gospodarzy, Sonay Kartal.

Na Fręch w kolejnej fazie turnieju czeka już rozstawiona z „ósemką” Chinka, Lin Zhu. Magda Linette pozna swoją przeciwniczkę po zakończeniu meczu Terezy Martincovej (Czechy) z Jodie Burrage (Wielka Brytania).