STS KOD PROMOCYJNY

Magdalena Fręch w pół godziny awansowała do drugiej rundy turnieju w Hamburgu

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisMagdalena Fręch w pół godziny awansowała do drugiej rundy turnieju w Hamburgu

Magdalena Fręch błyskawicznie poradziła sobie z pierwszą rywalką podczas turnieju WTA w Hamburgu. Polka wygrała pierwszego seta z Anną Kalinską, natomiast do drugiego przeciwniczka już nie przystąpiła.

Niewiele czasu na świętowanie

Magdalena Fręch w weekend po raz trzeci z rzędu została Mistrzynią Polski. Obrończyni tytułu była główną faworytką do zwycięstwa w 96. Esvelo Narodowych Mistrzostwach Polski w tenisie i w pełni spełniła pokładane w niej nadzieje. 24-latka nie miała jednak wiele czasu na świętowanie sukcesu z Bytomia, ponieważ już w poniedziałek 18 lipca wzięła udział w turnieju WTA w Hamburgu.

28 minut gry

W pierwszej rundzie turnieju w Hamburgu 24-latka zmierzyła się z Anną Kalinską, która w rankingu WTA była sklasyfikowana 14 pozycji wyżej od Polki. Magdalena Fręch grała pewnie, dzięki czemu zwyciężyła w pierwszym secie 6:1. Drugi już się nie odbył, ponieważ Rosjanka skreczowała. W sumie, mecz trwał zaledwie 28 minut.

W drugiej rundzie przed Polką naprawdę trudne zadanie, ponieważ zagra z rozstawioną z numerem trzecim Czeszką Barborą Krejčikovą, albo z Holenderką Suzan Lamens.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...