STS KOD PROMOCYJNY

Magdalena Fręch w ćwierćfinale turnieju w Nottingham

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisMagdalena Fręch w ćwierćfinale turnieju w Nottingham

Magdalena Fręch pokonała w dwóch setach rozstawioną z ósemką Chinkę Lin Zhu i awansowała do turnieju WTA 250 w Nottingham. To pierwszy ćwierćfinał Polki od 2020 roku. Wówczas tak dobrze poszło jej w czeskiej Pradze. Teraz znakomicie otworzyła sezon na trawie. Rozstawiona rywalka była bez szans, a Polka wygrała 6:2, 6:4. W ćwierćfinale Magdalena Fręch zmierzy się z lepszą z pary Magda Linette – Jodie Burrage (Wielka Brytania). 

Najlepszy wynik od trzech lat 

Ostatnie tygodnie w wykonaniu Magdaleny Fręch (77. WTA) są naprawdę udane. Dobrze zaprezentowała się w Roland Garros, a teraz z przytupem rozpoczyna sezon na kortach trawiastych. W angielskim Nottingham jest już w ćwierćfinale. W ostatnim meczu w dwóch setach pewnie pokonała faworyzowaną Chinkę Lin Zhu (39. WTA), która była rozstawiona z numerem ósmym. Mecz od początku był bardzo jednostronny. Doskonale zaczęła go Magdalena Fręch, która dwukrotnie przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 4:0. Później kontrolowała przebieg partii i zakończyła ją zwycięstwem 6:2.

Drugi set był bardzo podobny. Po dwóch przełamaniach Polka wyszła na prowadzenie 4:1. Później rywalka zdołała nieco zmniejszyć straty, jednak nie było jej stać na nawiązanie wyrównanej walki z Magdaleną Fręch. Partia zakończyła się 6:4, a Polka osiągnęła swój pierwszy ćwierćfinał od trzech lat i zameldowała się w czołowej ósemce turnieju Rothesay Open Nottingham rangi WTA 250. Wielce prawdopodobne, że po jego zakończeniu osiągnie najlepszą pozycję w karierze w rankingu WTA. 

Magdalena Fręch (Polska) – Lin Zhu (Chiny, 8) 6:2, 6:4

Czy dojdzie do polskiego pojedynku?

Co ciekawe, w ćwierćfinale może dojść do polskiego pojedynku. Wszystko dlatego, że Magdalena Fręch czeka na wyłonienie swojej rywalki. Będzie nią lepsza z pojedynku Magda Linette (21. WTA) – Jodie Burrage (131. WTA, Wielka Brytania). Faworytką jest Polka. Spotkanie zaplanowano na czwartek 15 czerwca. W I rundzie w Nottingham Magda Linette bez większych problemów uporała się z Olivią Gadecki (136. WTA) z Australii. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...