Magdalena Fręch w ćwierćfinale turnieju w Nottingham

Strona głównaTenisMagdalena Fręch w ćwierćfinale turnieju w Nottingham

Magdalena Fręch pokonała w dwóch setach rozstawioną z ósemką Chinkę Lin Zhu i awansowała do turnieju WTA 250 w Nottingham. To pierwszy ćwierćfinał Polki od 2020 roku. Wówczas tak dobrze poszło jej w czeskiej Pradze. Teraz znakomicie otworzyła sezon na trawie. Rozstawiona rywalka była bez szans, a Polka wygrała 6:2, 6:4. W ćwierćfinale Magdalena Fręch zmierzy się z lepszą z pary Magda Linette – Jodie Burrage (Wielka Brytania).

Najlepszy wynik od trzech lat

Ostatnie tygodnie w wykonaniu Magdaleny Fręch (77. WTA) są naprawdę udane. Dobrze zaprezentowała się w Roland Garros, a teraz z przytupem rozpoczyna sezon na kortach trawiastych. W angielskim Nottingham jest już w ćwierćfinale. W ostatnim meczu w dwóch setach pewnie pokonała faworyzowaną Chinkę Lin Zhu (39. WTA), która była rozstawiona z numerem ósmym. Mecz od początku był bardzo jednostronny. Doskonale zaczęła go Magdalena Fręch, która dwukrotnie przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 4:0. Później kontrolowała przebieg partii i zakończyła ją zwycięstwem 6:2.

Drugi set był bardzo podobny. Po dwóch przełamaniach Polka wyszła na prowadzenie 4:1. Później rywalka zdołała nieco zmniejszyć straty, jednak nie było jej stać na nawiązanie wyrównanej walki z Magdaleną Fręch. Partia zakończyła się 6:4, a Polka osiągnęła swój pierwszy ćwierćfinał od trzech lat i zameldowała się w czołowej ósemce turnieju Rothesay Open Nottingham rangi WTA 250. Wielce prawdopodobne, że po jego zakończeniu osiągnie najlepszą pozycję w karierze w rankingu WTA.

Magdalena Fręch (Polska) – Lin Zhu (Chiny, 8) 6:2, 6:4

Czy dojdzie do polskiego pojedynku?

Co ciekawe, w ćwierćfinale może dojść do polskiego pojedynku. Wszystko dlatego, że Magdalena Fręch czeka na wyłonienie swojej rywalki. Będzie nią lepsza z pojedynku Magda Linette (21. WTA) – Jodie Burrage (131. WTA, Wielka Brytania). Faworytką jest Polka. Spotkanie zaplanowano na czwartek 15 czerwca. W I rundzie w Nottingham Magda Linette bez większych problemów uporała się z Olivią Gadecki (136. WTA) z Australii.