Magdalena Fręch i Martyna Kubka zagrają o tytuł mistrzyni Polski

Strona głównaTenisMagdalena Fręch i Martyna Kubka zagrają o tytuł mistrzyni Polski

Poznaliśmy finalistki tegorocznych mistrzostw Polski w tenisie ziemnym. O tytuł zagrają Magdalena Fręch i Martyna Kubka. Jeszcze przed rozpoczęciem Esvelo 96. Narodowych Mistrzostw Polski stawiane były w gronie głównych faworytek do złota. Magdalena Fręch jest rozstawiona z numerem pierwszym i to ona będzie faworytką do wygrania sobotniego finału. Martyna Kubka nie stoi jednak na straconej pozycji. 

Szansa na trzecie z rzędu mistrzostwo Fręch

Magdalena Fręch powalczy w sobotę o swój trzeci tytuł mistrzyni Polski w tenisie ziemnym z rzędu. Jeżeli tak się stanie, to będzie to dla niej już piąty tytuł najlepszej zawodniczki w naszym kraju. Tenisistka startuje w Esvelo 96. Narodowych Mistrzostwach Polski w barwach Górnika Bytom, czyli doskonale zna lokalne korty. Nie miała większych problemów z awansem do wielkiego finału. W półfinale spotkała się z Anną Hertel i w całym spotkaniu straciła tylko cztery gemy. 

Początek meczu był bardzo nerwowy i obie zawodniczki wzajemnie się przełamywały. Z czasem do głosu doszła Magdalena Fręch, która ponownie odebrała serwis Annie Hertel i już nie wypuściła przewagi z rąk. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:3. Jeszcze mniej problemów rywalka sprawiła Magdalenie Fręch w drugiej partii. Drugi set zakończył się wynikiem 6:1 i najwyżej rozstawiona tenisistka w turnieju zameldowała się w wielkim finale. 

Martyna Kubka pokonała Weronikę Falkowską

Więcej emocji dostarczył kibicom drugi półfinał. W nim zmierzyła się rozstawiona z dwójką Weronika Falkowska oraz turniejowa trójka Martyna Kubka. Choć faworytką była ta pierwsza, to jednak po trzysetowym pojedynku lepsza okazała się niżej notowana Kubka. Mecz rozpoczął się po myśli Weroniki Falkowskiej, która wygrała 6:2. Wówczas do głosu doszła Martyna Kubka, która bez większych problemów wygrała dwa kolejne sety 6:2 i 6:4 i to ona zagra w sobotnim finale. Tam zdecydowaną faworytką będzie krocząca po trzeci tytuł z rzędu Magdalena Fręch, jednak dopóki piłka jest w grze, to wszystko jest możliwe.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Polacy w NBA. Różne historie, kilka wspólnych mianowników. Jak pójdzie Sochanowi?

Cezary Trybański, Maciej Lampe i Marcin Gortat. Ci reprezentanci Polski dostąpili zaszczytu gry w najlepszej lidze koszykówki na świecie. Oczywiście najdłużej i najlepiej w...