STS KOD PROMOCYJNY

Magdalena Fręch i Martyna Kubka zagrają o tytuł mistrzyni Polski

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisMagdalena Fręch i Martyna Kubka zagrają o tytuł mistrzyni Polski

Poznaliśmy finalistki tegorocznych mistrzostw Polski w tenisie ziemnym. O tytuł zagrają Magdalena Fręch i Martyna Kubka. Jeszcze przed rozpoczęciem Esvelo 96. Narodowych Mistrzostw Polski stawiane były w gronie głównych faworytek do złota. Magdalena Fręch jest rozstawiona z numerem pierwszym i to ona będzie faworytką do wygrania sobotniego finału. Martyna Kubka nie stoi jednak na straconej pozycji. 

Szansa na trzecie z rzędu mistrzostwo Fręch

Magdalena Fręch powalczy w sobotę o swój trzeci tytuł mistrzyni Polski w tenisie ziemnym z rzędu. Jeżeli tak się stanie, to będzie to dla niej już piąty tytuł najlepszej zawodniczki w naszym kraju. Tenisistka startuje w Esvelo 96. Narodowych Mistrzostwach Polski w barwach Górnika Bytom, czyli doskonale zna lokalne korty. Nie miała większych problemów z awansem do wielkiego finału. W półfinale spotkała się z Anną Hertel i w całym spotkaniu straciła tylko cztery gemy. 

Początek meczu był bardzo nerwowy i obie zawodniczki wzajemnie się przełamywały. Z czasem do głosu doszła Magdalena Fręch, która ponownie odebrała serwis Annie Hertel i już nie wypuściła przewagi z rąk. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:3. Jeszcze mniej problemów rywalka sprawiła Magdalenie Fręch w drugiej partii. Drugi set zakończył się wynikiem 6:1 i najwyżej rozstawiona tenisistka w turnieju zameldowała się w wielkim finale. 

Martyna Kubka pokonała Weronikę Falkowską

Więcej emocji dostarczył kibicom drugi półfinał. W nim zmierzyła się rozstawiona z dwójką Weronika Falkowska oraz turniejowa trójka Martyna Kubka. Choć faworytką była ta pierwsza, to jednak po trzysetowym pojedynku lepsza okazała się niżej notowana Kubka. Mecz rozpoczął się po myśli Weroniki Falkowskiej, która wygrała 6:2. Wówczas do głosu doszła Martyna Kubka, która bez większych problemów wygrała dwa kolejne sety 6:2 i 6:4 i to ona zagra w sobotnim finale. Tam zdecydowaną faworytką będzie krocząca po trzeci tytuł z rzędu Magdalena Fręch, jednak dopóki piłka jest w grze, to wszystko jest możliwe.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...