STS KOD PROMOCYJNY

Magdalena Fręch na raty przegrywa z Kasatkiną w 1/8 turnieju w Granby

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisMagdalena Fręch na raty przegrywa z Kasatkiną w 1/8 turnieju w Granby

Magdalena Fręch na raty rozgrywała swój mecz 1/8 finału w turnieju WTA 250 w kanadyjskim Granby. Pierwszego dnia mecz Polki z Darią Kasatkiną został przerwany przez obfite opady deszczu. Już wtedy jednak było wiadomo, że reprezentantka Polski raczej przegra z Rosjanką. Spotkanie bowiem przerwano przy stanie 6:3, 5:0 na korzyść Kasatkiny. Ostatecznie w środę obie wróciły na kort jeszcze na trzy gemy i Magdalena Fręch na etapie 1/8 finału pożegnała się z turniejem Championnats Banque Nationale de Granby.

Fręch wyraźnie słabsza od faworyzowanej Rosjanki

Jeszcze przed rozpoczęciem tego meczu zdecydowaną faworytką była wyżej notowana Daria Kasatkina, która w Kanadzie gra jako turniejowa jedynka. Rosjanka zajmuje 10. miejsce w najnowszym rankingu WTA. W zupełnie innej sytuacji jest Magdalena Fręch, która obecnie plasuje się na 104. pozycji. Tak naprawdę tylko początek meczu był wyrównany. W pierwszych czterech gemach obie tenisistki wygrywały bez problemu swoje podania. Niestety w piątym gemie pierwszej partii Magdalena Fręch straciła serwis. Chwilę później przegrała drugie podanie i zrobiło się 5:2 dla Darii Kasatkiny. Wówczas na mały zryw stać było Polkę, która odrobiła stratę jednego przełamania. Niestety zaraz przegrała swoje podanie i pierwszy set 3:6. 

Dominacja Kasatkiny w drugiej partii

Porażka w pierwszym secie podłamała Magdalenę Fręch i jednocześnie napędziła Darię Kasatkinę do jeszcze skuteczniejszej gry. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Rosjanka wygrywała piłki bez większych problemów i bardzo szybko zrobiło się 5:0. Wydawało się, że lada chwila spotkanie w kanadyjskim Granby się zakończy, ale nad kortem przeszła ulewa. Spotkanie przerwano i jego dokończenie zaplanowano na środowy wieczór. Po powrocie na kort dwa gemy urwała jeszcze Magdalena Fręch, jednak ostatnie słowo należało do Kasatkiny. Wygrała 6:3, 6:2 i może szykować się do meczu ćwierćfinałowego Championnats Banque Nationale de Granby. Turniej ma rangę WTA 250. 

Daria Kasatkina (1) – Magdalena Fręch (Polska) 6:3, 6:1

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...