STS KOD PROMOCYJNY

Magdalena Fręch nie dała szans rywalce! Mamy trzy Polki w turnieju finałowym w Rzymie!

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaTenisMagdalena Fręch nie dała szans rywalce! Mamy trzy Polki w turnieju finałowym...

Magdalena Fręch awansowała do prestiżowego turnieju WTA 1000 rozgrywanego w Rzymie. W ostatniej rundzie Polka zdeklasowała Polinę Kudiermietową, wygrywając pewnie w dwóch setach 6:1, 6:2.

To zwycięstwo oznacza, że w głównej drabince Italian Open zobaczymy aż trzy reprezentantki Polski. Poza Fręch będą to oczywiście Iga Świątek i Magda Linette.

Jak przebiegał mecz?

Choć końcowy wynik na to nie wskazuje, mecz rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla Kudiermietowej, która przełamała Fręch już na samym początku pierwszego seta. Od tego momentu jednak 25-letnia łodzianka weszła na swój najlepszy poziom, wygrywając sześć kolejnych partii i pewnie zamykając pierwszą partię na swoją korzyść.

Drugi set miał podobny przebieg — również rozpoczął się od gema wygranego przez Rosjankę, tym razem przy swoim podaniu. Następnie jednak po raz kolejny miała miejsce zwycięska seria Magdy Fręch, która wyszła na prowadzenie 5:1. Do końca oddała przeciwniczce juz tylko jednego gema i pewnie awansowała do głównego turnieju.

Z kim w pierwszej rundzie?

Po efektownym zwycięstwie Fręch czeka na wyniki innych meczów kwalifikacyjnych i losowanie głównej drabinki turnieju w Rzymie.

Przypomnijmy, że reprezentantce Polski udało sie także przebrnąć przez eliminacje poprzedniego turnieju rangi WTA 1000 — Mutua Madrid Open. W I rundzie musiała jednak uznać wyższość rozstawionej z numerem 3 Amerykanki Jessiki Peguli.

Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
W czasie studiów prowadził audycję sportową we wrocławskim Uniradio, a także współpracował z portalami DevilPage.pl i Transfery.info. Po studiach przez 3 lata zajmował się copywritingiem na różne tematy szeroko związane z IT.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN ZA GOLA HOLANDII LUB ANGLI!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Holandii lub gola Anglii w meczu Holandia Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...