Magdalena Fręch nie dała szans rywalce! Mamy trzy Polki w turnieju finałowym w Rzymie!

Strona głównaTenisMagdalena Fręch nie dała szans rywalce! Mamy trzy Polki w turnieju finałowym...

Magdalena Fręch awansowała do prestiżowego turnieju WTA 1000 rozgrywanego w Rzymie. W ostatniej rundzie Polka zdeklasowała Polinę Kudiermietową, wygrywając pewnie w dwóch setach 6:1, 6:2.

To zwycięstwo oznacza, że w głównej drabince Italian Open zobaczymy aż trzy reprezentantki Polski. Poza Fręch będą to oczywiście Iga Świątek i Magda Linette.

Jak przebiegał mecz?

Choć końcowy wynik na to nie wskazuje, mecz rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla Kudiermietowej, która przełamała Fręch już na samym początku pierwszego seta. Od tego momentu jednak 25-letnia łodzianka weszła na swój najlepszy poziom, wygrywając sześć kolejnych partii i pewnie zamykając pierwszą partię na swoją korzyść.

Drugi set miał podobny przebieg — również rozpoczął się od gema wygranego przez Rosjankę, tym razem przy swoim podaniu. Następnie jednak po raz kolejny miała miejsce zwycięska seria Magdy Fręch, która wyszła na prowadzenie 5:1. Do końca oddała przeciwniczce juz tylko jednego gema i pewnie awansowała do głównego turnieju.

Z kim w pierwszej rundzie?

Po efektownym zwycięstwie Fręch czeka na wyniki innych meczów kwalifikacyjnych i losowanie głównej drabinki turnieju w Rzymie.

Przypomnijmy, że reprezentantce Polski udało sie także przebrnąć przez eliminacje poprzedniego turnieju rangi WTA 1000 — Mutua Madrid Open. W I rundzie musiała jednak uznać wyższość rozstawionej z numerem 3 Amerykanki Jessiki Peguli.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....