Wpadka Magdaleny Fręch. Odpadła w I rundzie Indian Wells

Strona głównaTenisWpadka Magdaleny Fręch. Odpadła w I rundzie Indian Wells

Z pewnością nie tak swój udział w turnieju Indian Wells wyobrażała sobie Magdalena Fręch. Druga polska rakieta odpadła już w I rundzie. W dwóch setach uległa Włoszce Lucii Bronzetii, która jest nieco niżej klasyfikowana w rankingu WTA. Spotkanie od początku do końca toczyło się pod dyktando rywalki. Choć pojedyncze gemy były wyrównane, to jednak w decydujących momentach górą była Bronzetti. Magdalena Fręch szybko żegna się z Indian Wells.

Nie tak miało być. Magdalena Fręch już poza Indian Wells

Początek tego sezonu w wykonaniu Magdaleny Fręch (43. WTA) jest bardzo dobry. Polka osiągnęła największe sukcesy w dotychczasowej karierze i plasuje się wysoko w rankingu WTA. W ostatnich tygodniach doszła do III rundy w Dubaju, gdzie stoczyła emocjonujący bój z Jeleną Rybakiną. Wcześniej zameldowała się w IV rundzie wielkoszlemowego Australian Open. Wyniki te sprawiły, że zbudowała solidną kwotę punktów rankingowych. Liczyliśmy na to, że w Indian Wells Polka pójdzie za ciosem. Tak się jednak nie stało.

W I rundzie amerykańskiego turnieju rangi WTA 1000 przeciwniczką Magdaleny Fręch była Włoszka Lucia Bronzetti (53. WTA). Obie mierzyły się ze sobą po raz pierwszy. Spotkanie zaczęło się zdecydowanie lepiej dla rywalki. Z przewagą jednego przełamania wyszła na 4:1. W ósmym gemie ponownie odebrała Polce serwis i zakończyła partię 6:2. Nieco więcej emocji mieliśmy w drugim secie. Tym razem Polka serwowała lepiej i grała uważniej. Niestety w 10. gemie przyszło jedyne przełamanie. Znów lepsza była rywalka i wygrała partię 6:4. To Lucia Bronzetti zagra w II rundzie Indian Wells, a Magdalena Fręch pożegnała się z turniejem. Szkoda niewykorzystanej szansy, ponieważ na przestrzeni całego drugiego seta Polka zmarnowała pięć breakpointów

Magdalena Fręch (Polska) – Lucia Bronzetti (Włochy) 2:6, 4:6

Jak porażka wpłynie na ranking Magdaleny Fręch?

Szybka porażka w Indian Wells nie pozwoli Magdalenie Fręch na poprawienie pozycji rankingowej. Do tej pory najwyżej była sklasyfikowana na 42. miejscu. Obecnie w wirtualnym zestawieniu plasuje się na 44. pozycji, jednak wiele wskazuje na to, że po Indian Wells spadnie minimum o kilka oczek. Wszystko wyjaśni się w najbliższych dniach. Teraz przed Magdaleną Fręch czas na odpoczynek i szukanie utraconej formy. Liczymy na to, że szybko wróci na właściwe tory.