Magdalena Fręch odpadła w I rundzie turnieju WTA 500 w San Diego

Strona głównaTenisMagdalena Fręch odpadła w I rundzie turnieju WTA 500 w San Diego

Polka Magdalena Fręch pożegnała się z turniejem rangi WTA 500 w San Diego na etapie I rundy. Po trzysetowym boju przegrała z Kolumbijką Camilą Osorio. Wcześniej Magdalena Fręch skutecznie przebrnęła przez kwalifikacje. W turnieju Cymbiotika San Diego Open 2023 zobaczymy jeszcze Magdę Linette, która we wtorek w I rundzie zagra z Ukrainką Martą Kostyuk.

Szybkie pożegnanie Fręch z turniejem w San Diego

Magdalena Fręch (67. WTA) turniej w San Diego rozpoczęła na najwyższym miejscu w rankingu WTA w swojej karierze. Do drabinki głównej przebijała się przez kwalifikacje, które zakończyła z sukcesem. Taką samą drogę do turnieju przeszła Kolumbijka Camila Osorio (75. WTA), która była faworytką bukmacherów. Spotkanie I rundy od początku było bardzo wyrównane. W premierowej odsłonie obie przełamywały się kilkukrotnie. Ostatecznie raz więcej dokonała tego Osorio i to ona zakończyła partię 6:3.

Drugi set rozpoczął się od przełamania na korzyść Kolumbijki. Później oglądaliśmy prawdziwy popis w wykonaniu Magdaleny Fręch. Polka wygrała sześć gemów z rzędu i efektownie zakończyła partię wynikiem 6:1. W trzecim secie kontynuowała dobrą grę i wyszła na prowadzenie 2:0 z przewagą przełamania. Niestety wtedy w grze Magdaleny Fręch coś się zablokowało. Rywalka zdobyła cztery gemy z rzędu i przewagi już nie oddała. Set zakończył się wynikiem 6:4 dla Osorio, która po trzysetowej batalii awansowała do II rundy. Tenisistki grały ze sobą drugi raz i ponownie wygrała Kolumbijka.

Magdalena Fręch (Polska) – Camila Osorio (Kolumbia) 3:6, 6:1, 4:6

W San Diego zagra jeszcze Magda Linette

Drugą Polką w turnieju głównym Cymbiotika San Diego Open 2023 rangi WTA 500 jest Magda Linette (24. WTA). Swoje zmagania rozpocznie we wtorek, gdy zmierzy się z Ukrainką Martą Kostyuk (39. WTA). Co ciekawe, trenerką Ukrainki od kilku tygodni jest Polka Sandra Zaniewska. Linette i Kostyuk zagrają ze sobą po raz pierwszy w karierze. Początek spotkania zaplanowano wstępnie na 20:30.