Magdalena Fręch gra dalej w Narodowych Mistrzostwach Polski

Strona głównaTenisMagdalena Fręch gra dalej w Narodowych Mistrzostwach Polski

Na kortach w Bytomiu trwają Esvelo 96. Narodowe Mistrzostwa Polski w tenisie. Obrończyni tytułu – Magdalena Fręch pewnie awansowała do ćwierćfinału turnieju. Kontuzji nabawił się natomiast Kamil Majchrzak, co przekreśliło jego szanse na korzystny rezultat.

Fręch gra jak z nut

Magdalena Fręch przed dwoma laty, a także i przed rokiem zdobyła Mistrzostwo Polski na kortach w Bytomiu i zdaje się, że wszystko idzie w dobrym kierunku, by znów obroniła tytuł. Najwyżej rozstawiona Polka w rankingu bez straty seta awansowała do ćwierćfinału turnieju. Jej kolejną rywalką będzie młoda Daria Górska.

Na dobry rezultat liczy także Weronika Falkowska, która w Bytomiu została rozstawiona z numerem drugim. Podobnie jak Fręch, także nie straciła seta, awansując do ćwierćfinału Narodowych Mistrzostw Polski. Walka toczy się nie tylko o tytuł i sporą nagrodę pieniężną, ale także o białego Mercedesa CLA 180 Coupe. Falkowska w piątek zagra o półfinał z Marceliną Podlińską.

Majchrzak z kontuzją

Złe wieści, jeśli chodzi o panów. Rozstawiony najwyżej Kamil Majchrzak nabawił się kontuzji nogi, w związku z czym musiał wycofać się z udziału w Mistrzostwach Polski na bytomskich kortach. Tenisista był głównym faworytem do zwycięstwa, dlatego po jego rezygnacji, innym zawodnikom otworzyła się furtka do rywalizacji o najwyższy cel.

W 1/8 finału nie zawiedli Daniel Michalski (2.) i Kacper Żuk (3.). Niespodziewanym rezultatem zakończył się mecz Jana Zielińskiego, który wyeliminował Maksa Kaśnikowskiego, czyli pogromcę Jerzego Janowicza w drugiej rundzie turnieju.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...