Narodowe Mistrzostwa Polski w tenisie. Fręch i Zieliński pewni gry w półfinałach

Strona głównaTenisNarodowe Mistrzostwa Polski w tenisie. Fręch i Zieliński pewni gry w półfinałach

Na bytomskich kortach powoli dobiegają końca Esvelo 96. Narodowe Mistrzostwa Polski w tenisie. Najwyżej rozstawiona w drabince tenisistek Magdalena Fręch jest już pewna gry o finał. Do półfinału awansował także Jan Zieliński, który wyeliminował rozstawionego z „trójką” Kacpra Żuka.

Fręch w półfinale

Magdalena Fręch jest coraz bliżej obrony tytułu, wywalczonego przed rokiem w Narodowych Mistrzostwach Polski. Najwyżej rozstawiona tenisistka awansowała do półfinału, pokonując 6:1, 6:0 utalentowaną juniorkę Darię Górską. W walce o wielki finał zmierzy się z Anną Hertel. Drugą, półfinałową parę tworzą Weronika Falkowska i Martyna Kubka. Finalistki poznamy jeszcze dziś. Po południu na korcie pojawi się także Agnieszka Radwańska, która zagra z utalentowanymi dziećmi. Przypomnijmy, że „Isia” brała ostatnio udział w turnieju legend na Wimbledonie. Niestety, nie udało jej się awansować do deblowego finału.

Sensacja u tenisistów?

Po tym, jak z powodu kontuzji z udziału w Esvelo 96. Narodowych Mistrzostwach Polski musiał wycofać się Kamil Majchrzak, było wiadome, że walka o tytuł nabierze innego wymiaru. O małej sensacji możemy mówić już po etapie ćwierćfinałów, w których to Jan Zieliński wyeliminował rozstawionego z „trójką” Kacpra Żuka. W półfinale zmierzy się z Marcelem Zielińskim. Drugą parę stanowią Daniel Michalski (2.) i Filip Peliwo (4.).

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jak opakować wydarzenia sportowe? O organizacji podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Polska imprezami sportowymi stoi - to prawda, bowiem w wielu dyscyplinach nasz kraj jest mocno ceniony przez europejskie i światowe federacje. Ale czy na...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...