STS KOD PROMOCYJNY

Narodowe Mistrzostwa Polski w tenisie. Fręch i Zieliński pewni gry w półfinałach

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisNarodowe Mistrzostwa Polski w tenisie. Fręch i Zieliński pewni gry w półfinałach

Na bytomskich kortach powoli dobiegają końca Esvelo 96. Narodowe Mistrzostwa Polski w tenisie. Najwyżej rozstawiona w drabince tenisistek Magdalena Fręch jest już pewna gry o finał. Do półfinału awansował także Jan Zieliński, który wyeliminował rozstawionego z „trójką” Kacpra Żuka.

Fręch w półfinale

Magdalena Fręch jest coraz bliżej obrony tytułu, wywalczonego przed rokiem w Narodowych Mistrzostwach Polski. Najwyżej rozstawiona tenisistka awansowała do półfinału, pokonując 6:1, 6:0 utalentowaną juniorkę Darię Górską. W walce o wielki finał zmierzy się z Anną Hertel. Drugą, półfinałową parę tworzą Weronika Falkowska i Martyna Kubka. Finalistki poznamy jeszcze dziś. Po południu na korcie pojawi się także Agnieszka Radwańska, która zagra z utalentowanymi dziećmi. Przypomnijmy, że „Isia” brała ostatnio udział w turnieju legend na Wimbledonie. Niestety, nie udało jej się awansować do deblowego finału.

Sensacja u tenisistów?

Po tym, jak z powodu kontuzji z udziału w Esvelo 96. Narodowych Mistrzostwach Polski musiał wycofać się Kamil Majchrzak, było wiadome, że walka o tytuł nabierze innego wymiaru. O małej sensacji możemy mówić już po etapie ćwierćfinałów, w których to Jan Zieliński wyeliminował rozstawionego z „trójką” Kacpra Żuka. W półfinale zmierzy się z Marcelem Zielińskim. Drugą parę stanowią Daniel Michalski (2.) i Filip Peliwo (4.).

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...