Strona głównaTenisMagdalena Fręch wykorzystała nieoczekiwaną szansę. Jest w III rundzie Miami Open

Magdalena Fręch w ostatniej chwili wskoczyła do drabinki głównej turnieju Miami Open 2023. Wykorzystała swoją szansę i w trzech setach pokonała Erikę Andriejewę z Rosji. Dzięki temu zameldowała się w III rundzie turnieju rangi WTA 1000. Choć Polka odpadła w kwalifikacjach, to jednak zastąpiła w turnieju kontuzjowaną Chinkę Shuai Zhang. Ze względu na jej rozstawienie, Magdalena Fręch rozpoczęła rywalizację od II rundy i spisała się świetnie.

Nieudany początek

Polka z marszu weszła do gry, co nigdy nie jest komfortowe. Magdalena Fręch (105. WTA) nie była faworytką w meczu z Rosjanką Eriką Andriejewą (128. WTA). Obie w rankingu dzieli niewiele miejsc i zapowiadało się wyrównane starcie. Początek rzeczywiście taki był. Obie tenisistki wygrywały swoje gemy serwisowe do stanu 5:4 dla Rosjanki. W tym czasie oglądaliśmy tylko jednego breakpointa, którego nie wykorzystała Magdalena Fręch. Niestety w dziesiątym gemie Rosjanka przełamała i zakończyła partię 6:4.

Dominacja Fręch w drugim i trzecim secie

Magdalena Fręch, chcąc pozostać w turnieju, musiała odwrócić losy meczu. Zrobiła to w kapitalnym stylu. Porażka w pierwszym secie podziałała bardzo motywująco na Polkę i już w pierwszym gemie drugiej partii odebrała Rosjance serwis. Później dołożyła jeszcze dwa przełamania i seta bardzo pewnie wygrała 6:1. O awansie do III rundy w Miami miała zadecydować trzecia partia. Ta miała bardzo podobnych przebieg do drugiej. Magdalena Fręch rozpoczęła od dwóch przełamań i prowadziła 4:0. Później sama straciła swój serwis, jednak ponownie przełamała Andriejewą i zakończyła seta 6:1, a cały mecz wygrała 2:1. Dzięki temu zameldowała się w III rundzie.

Magdalena Fręch (Polska, Alt) – Erika Andriejewa 4:6, 6:1, 6:1

Kolejna Rosjanka na drodze Polki

W III rundzie Miami Open 2023 Magdalena Fręch zmierzy się z kolejną Rosjanką. Tym razem na jej drodze stanie Warwara Graczewa (54. WTA). Zdecydowaną faworytką będzie rywalka, jednak podbudowana zwycięstwem z Andriejewą Magdalena Fręch może sprawić niespodziankę.