Maks Kaśnikowski wygrał turniej rangi ITF M15 w miejscowości Kursumlijska Banja w Serbii

Strona głównaTenisMaks Kaśnikowski wygrał turniej rangi ITF M15 w miejscowości Kursumlijska Banja w...

Maks Kaśnikowski sięgnął po trzecie zwycięstwo turniejowe w karierze. Tym razem młody Polak zdecydował się na udział w turnieju rangi ITF M15 w miejscowości Kursumlijska Banja w Serbii. Grał tam jako rozstawiony z numerem jeden i spełnił pokładane w nim nadzieje. Sięgnął po końcowe zwycięstwo, dzięki czemu na swoim koncie dopisał trzeci wygrany turniej w karierze. W wielkim finale w dwóch setach poradził sobie z Chorwatem Duje Ajdukoviciem. 

Dobra gra od początku turnieju 

Biorąc pod uwagę wszystkie zgłoszenia, Maks Kaśnikowski (352. ATP) był zdecydowanie najwyżej sklasyfikowanym tenisistą w turnieju. To automatycznie stawiało go w roli głównego faworyta do zwycięstwa. W pierwszej rundzie młody Polak bez większych problemów poradził sobie z Matvejemm Mininem (1188.) z Rosjii i wygrał 6:3, 6:2. Druga runda to kolejny stosunkowo prosty mecz i pewne zwycięstwo z Dali Blanchem (839.) ze Stanów Zjednoczonych. W ćwierćfinale Polak po dwóch wyrównanych setach poradził sobie z Gorazdem Srbljakiem (1218.) z Macedonii Północnej.

Dzięki temu Maks Kaśnikowski w drugim turnieju z rzędu doszedł do półfinału. O ile w Splicie na nim zakończył swój udział, to tym razem poszło mu jeszcze lepiej. Rozpędzony Polak w półfinale nie dał większych szans reprezentantowi Chorwacji Mili Poljicakowi (467.) rozstawionemu z numerem czwartym. W wielkim finale doszło do rewanżu za niedawny półfinał w Splicie. Naprzeciw Polaka ponownie stanął Chorwat Duje Ajduković (454.), czyli turniejowa dwójka. Spotkanie było wyrównane, jednak tym razem lepiej zaprezentował się Maks Kaśnikowski i zasłużenie sięgnął po końcowe zwycięstwo. W najbliższych tygodniach powinien kontynuować grę w Serbii. 

Maks Kaśnikowski (Polska, 1) – Duje Ajduković (Chorwacja, 2) 6:4, 7:6(3)

Trzecia wygrana w karierze

Dla Maksa Kaśnikowskiego to trzeci turniej tenisowy wygrany w zawodowej karierze. Wcześniej triumfował w rozgrywkach ITF M15 w ubiegłym roku we Wrocławiu oraz w tym roku z Monastyrze. Obecnie znajduje się w najlepszej dyspozycji w swojej karierze i liczymy na to, że w najbliższych tygodniach pójdzie za ciosem. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Szurkowski, Lang, Majka i inne polskie medale w kolarstwie szosowym na Letnich IO

Już na przełomie lipca i sierpnia 2024 r. czołowi kolarze i kolarki świata pojadą po medale olimpijskie na najpiękniejszych ulicach Paryża. Kolarstwo szosowe jest...

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...