Martyna Kubka z deblowym zwycięstwem w Kursumlijska Banja

Strona głównaTenisMartyna Kubka z deblowym zwycięstwem w Kursumlijska Banja

Martyna Kubka w parze z Zhibek Kulambayevą z Kazachstanu wygrały turniej ITF W25 w Kursumlijska Banja w Serbii. Rozstawione z jedynką tenisistki w wielkim finale w dwóch setach pokonały 6:3, 6:3 Białorusinkę Alexandrę Azarko i Rosjankę Victorię Borodulinę. W turnieju w Serbii oglądaliśmy jeszcze: Weronikę Baszak, Natalię Kowalczyk i Zuzannę Bednarz. Niestety poszło im nieco gorzej.

Droga do zwycięstwa w Serbii

Rozstawione z jedynką Martyna Kubka i Zhibek Kulambayeva rozpoczęły zmagania od I rundy. Na samym początku w dwóch setach pokonały Elenę Micic z Australii i Anję Stankovic z Serbii. Później czekało je bardzo trudne spotkanie ćwierćfinałowe z Francuzką Oceane Babel i Belgijką Tilwith Di Girolami. Polsko-kazachski duet przegrał pierwszego seta w tie-breaku, jednak udało mu się odwrócić losy pojedynku i awansować do półfinłau.

Tam zmierzyły się z Greczynką Eleną Korokozidi i Rosjanką Ariną Bulatovą. Mecz zakończył się szybko 6:3, 6:2. W wielkim finale Martyna Kubka i Zhibek Kulambayeva znów były faworytkami. Zgodnie z przewidywaniami pokonały Białorusinkę Alexandrę Azarko i Rosjankę Victorię Borodulinę w dwóch setach i sięgnęły po cenne zwycięstwo w grze podwójnej. Dla Polki wygrana w ITF W25 w Kursumlijska Banja w Serbii to jeden z największych sukcesów w ostatnich miesiącach. Wcześniej Martyna Kubka odpadła w II rundzie singla po porażce w trzech setach z wyżej notowaną Ipek Oz (238. WTA) z Turcji

Pozostałym Polkom poszło nieco gorzej

Niestety pozostałym Polkom w turnieju ITF W25 w Kursumlijska Banja poszło nieco gorzej. Weronika Baszak i Natalia Kowalczyk nie przebrnęły przez eliminacje w singlu. Zuzanna Bednorz otrzymała dziką kartę, jednak w I rundzie przegrała z turniejową czwórką Carlotą Martinez Cirez z Hiszpanii. Weronika Baszak z Rumunką Cristiną Dinu  i Zuzanna Bednorz z Bułgarką Janą Stojanovą odpadły w ćwierćfinałach gry podwójnej, a Natalia Kowalczyk z Brytyjką Tiffany William przegrały w I rundzie debla.