Martyna Kubka z tytułem deblowym w Pradze

Strona głównaTenisMartyna Kubka z tytułem deblowym w Pradze

Martyna Kubka sprawiła miłą niespodziankę i wygrała turniej deblowy Kuchyne Gorenje Prague Open 2023 by Moneta Money Bank w czeskiej Pradze. Polka dokonała tego w parze z Żibek Kulambajewą z Kazachstanu. W wielkim finale duet ten pokonał rozstawione z jedynką Włoszki Angelicę Moratelli i Camillę Rosatello. W turnieju singlowym wystąpiły Martyna Kubka i Maja Chwalińska, jednak odpadły w I rundzie.

Droga Martyny Kubki do zwycięstwa w Pradze

Polsko-kazachska para deblowa Martyna Kubka i Żibek Kulambajewa występowała w Pradze bez rozstawienia. Już w I rundzie tenisistki te trafiły na rozstawione z dwójką Czeszki Dominikę Salkovą i Renatę Voracovą. Nieoczekiwanie Kubka i Kulambajewa wygrały w dwóch setach i awansowały co ćwierćfinału turnieju deblowego rangi ITF W60 w Pradze. Tam stoczyły niezwykle wyrównany bój z rumuńsko-ukraińską parą Andreea Mitu i Valeriya Strakhova. Pierwszego seta wygrały rywalki, jednak Kubkę i Kulambajewą stać było na odwrócenie losów meczu i zwyciężyły w super tie-breaku 10:8

Półfinał to bardzo jednostronny pojedynek z rozstawionymi z czwórką Iriną Barą z Rumunii oraz Ekaterine Gorgodze. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2, 6:1. Dzięki temu polsko-kazachski duet zameldował się w wielkim finale. Tam czekała już para numer jeden, czyli Włoszki Angelica Moratelli i Camilla Rosatello. Spotkanie było bardzo wyrównane, jednak zakończyło się w dwóch setach. Martyna Kubka i Żibek Kulambajewa wygrały 7:6, 6:4 i sięgnęły po bardzo cenne zwycięstwo

Martyna Kubka (Polska) / Żibek Kulambajewa (Kazachstan) – Angelica Moratelli (Włochy, 1) / Camilla Rosatello (Włochy, 1) 7:6(3), 6:4

Kubka i Chwalińska w II rundzie singla

W turnieju singlowym oglądaliśmy dwie Polki, które przebrnęły przez kwalifikacje. Obie odpadły w II rundzie. Na początek Martyna Kubka w dwóch setach pokonała Japonkę Rinę Saigo, jednak w kolejnym meczu musiała uznać wyższość rozstawionej z ósemką Seone Mendez z Australii. Maja Chwalińska w I rundzie pokonała Rumunkę Oanę Gavrilę, jednak w II rundzie po zaciętym boju przegrała z rozstawioną z numerem 12. Włoszką Camillą Rosatello.