Nie udało się. Jan Zieliński bez tytułu deblowego w Bazylei

Strona głównaTenisNie udało się. Jan Zieliński bez tytułu deblowego w Bazylei

Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako przegrali w finale turnieju deblowego Swiss Indoors Basel rangi ATP 500 w Bazylei. Duet ten w super tie-breaku musiał uznać wyższość rozstawionych z trójką Santiago Gonzaleza z Meksyku oraz Edourda Rogera-Vasselina z Francji. W spotkanie lepiej weszli Polak i Monakijczyk, którzy wygrali pierwszego seta. Niestety później rywale odrobili straty, a w super tie-breaku wygrali aż 10:1 i nie dali większych szans Zielińskiemu i Nysowi.

Dobry początek nie wystarczył. Zieliński i Nys bez tytułu

Z dużymi nadziejami śledziliśmy poczynania Jana Zielińskiego i Hugo Nysa w Bazylei. Duet ten po świetnym początku sezonu, później spuścił z tonu i do końca musi walczyć o miejsce w turnieju ATP Finals w Turynie. Wygrana w Szwajcarii mogłaby zbliżyć tenisistów do tego celu. Finał debla w Swiss Indoors Basel od początku był bardzo wyrównany. Oba duety pilnowały swoich gemów serwisowych. Na przestrzeni całego pierwszego seta mieliśmy tylko dwa breakpointy, których nie wykorzystali Gonzales i Roger-Vasselin. Doszło do tie-breaka. W nim na prewagi 10:8 wygrali Jan Zieliński i Hugo Nys

Bardzo podobny przebieg miał drugi set. Znów gra była bardzo wyrównana. Na przestrzeni 12. gemów nie było ani jednego breakpointa. To tylko potwierdza dobrą dyspozycję serwisową obu duetów. Znów doszło do tie-breaka. Niestety tym razem wyraźnie lepsi byli rywale, którzy wygrali 7:3. O tytule decydował super tie-break. W nim gra Jana Zielińskiego i Hugo Nysa kompletnie się posypała. Nie mogli znaleźć recepty na dobrze dysponowanych przeciwników. Skończyło się pogromem 1:10. Po tytuł w turnieju deblowym rangi ATP 500 w Bazylei sięgnęli Santiago Gonzalez i Edourad Roger-Vasselin.

Santiago Gonzalez (Meksyk, 3) / Edouard Roger-Vasselin (Francja, 3) – Jan Zieliński (Polska) / Hugo Nys (Monako) 6:7 (8), 7:6 (3), 10-1

Ostatnia szansa na wywalczenie przepustki do Turynu

Jan Zieliński i Hugo Nys nie mają czasu na odpoczynek. Już w przyszłym tygodniu wezmą udział w turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. Stawką będzie aż 1000 punktów rankingowych i możliwość wywalczenia sobie przepustki na turniej ATP Finals. Będzie o to trudno, ponieważ na ten moment polsko-monakijska para zajmuje 11.miejsce w rankingu ATP deblistów.