Nieoczekiwana porażka Katarzyny Piter w I rundzie debla w chińskim Nanchangu

Strona głównaTenisNieoczekiwana porażka Katarzyny Piter w I rundzie debla w chińskim Nanchangu

Katarzyna Piter szybko zakończyła swoją przygodę w turnieju deblowym WTA 250 Jiangxi Open 2023 w Nanchangu. Polka stworzyła duet z Białorusinką Lidią Morozową. Niestety już w I rundzie przegrały w trzech setach z Australijką Kimberly Birrell oraz Norweżką Ulrikke Eikeri. Mecz rozpoczął się od wygranego seta przez polsko-białoruski duet, jednak później rywalki odwróciły jego losy. Wcześniej z turniejem w Chinach pożegnała się singlistka Magda Linette.

Dobre złego początki

Polsko-białoruski duet Katarzyna Piter i Lidia Morozowa uznawany był za faworyta w meczu I rundy debla w turnieju Jiangxi Open 2023 w Nanchangu. Początek meczu zdawał się to potwierdzać. Zawodniczki te jako pierwsze przełamały, a później zbudowały sobie bezpieczną przewagę. Po wyrównanej grze wygrały pierwszego seta 6:3 z Australijką Kimberly Birrell oraz Norweżką Ulrikke Eikeri. Wydawało się, że w kolejnej partii pójdą za ciosem i zameldują się w ćwierćfinale.

Niestety tak się nie stało. Początek drugiego seta to wciąż wyrównana gra. Jako pierwsze przełamały rywalki, jednak chwilę później mieliśmy przełamanie zwrotne i remis 3:3. Kluczowe piłki dla losów drugiego seta miały miejsce w dziewiątym gemie. Wówczas Australijka i Norweżka przełamały. Później przy swoim serwisie dopełniły formalności i wygrały 6:4. O awansie do ćwierćfinału decydował super tie-break. Tego zdominowały Kimberly Birrell i Ulrikke Eikeri. W pewnym momencie wyszły na 8:3 i było jasne, że wygrają. Skończyło się 10:4. Spotkanie trwało równo 1,5 godziny. Katarzyna Piter szybko pożegnała się z turniejem rangi WTA 250 w Nanchangu.

Katarzyna Piter (Polska) / Lidia Morozowa (Białoruś) – Kimberly Birrell (Australia) / Ulrikke Eikeri (Norwegia) 6:3, 4:6, 4:10

Bez Polek w turnieju w Chinach

Kilka godzin wcześniej z turniejem singlowym Jiangxi Open 2023 pożegnała się Magda Linette, która nieoczekiwanie przegrała z Rosjanką Walerią Sawinych. Oznacza to, że w turnieju w Chinach nie oglądamy juz ani jednej reprezentantki Polski.