STS KOD PROMOCYJNY

Niespodzianka była blisko. Maja Chwalińska poza Wimbledonem

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisWimbledonNiespodzianka była blisko. Maja Chwalińska poza Wimbledonem

Maja Chwalińska była bardzo blisko sprawienia kolejnej sensacji na tegorocznym Wimbledonie. Zaledwie 20-letnia kwalifikantka z Polski w drugiej rundzie turnieju mierzyła się z Amerykanką Alison Riske i wygrała pierwszego seta. Niestety w kolejnych dwóch starciach zdobyła tylko jednego gema i była bez szans w konfrontacji z podrażnioną i rozpędzoną Riske. Ostatecznie żegna się z turniejem na etapie drugiej rundy, co i tak jest jej sporym sukcesem w debiucie. 

Początek zwiastował sensację

Młoda Polka kapitalnie weszła w to spotkanie. Łącznie z kwalifikacjami był to dla niej już piąty mecz w tegorocznym turnieju. Maja Chwalińska (170. WTA) wygrała trzy pierwsze gemy i bardzo szybko zdobyła przewagę przełamania. Doświadczona Amerykanka Alison Riske (36. WTA) nie mogła znaleźć recepty na dobrze dysponowaną Polkę i grała bardzo niedokładnie. Po przełamaniu obie tenisistki wygrywały swoje gemy serwisowe i pierwszy set zakończył się niespodziewanym zwycięstwem reprezentantki Polski 6:3. Na trawiastym korcie Wimbledonu pachniało sensacją. 

Bez szans z rozpędzoną Riske

Po przegranej w pierwszym secie w Alison Riske wstąpiły nowe siły i zdecydowanie poprawiła skuteczność swojej gry. Na efekty tego nie trzeba było długo czekać. Choć to Maja Chwalińska zaczęła drugą partię od przełamania rywalki, to jednak następne sześć gemów z rzędu wygrała wyżej notowana Amerykanka i bardzo szybko doprowadziła do remisu 1:1 w setach. Po drugiej partii mieliśmy dłuższą przerwę po tym, jak Maja Chwalińska zeszła na kilka minut do szatni. 

Niestety przerwa nic nie zmieniła i w trzecim secie ponownie 20-letnia Maja Chwalińska była bezradna. Riske przestała się mylić i była w stanie wygrywać nawet długie wymiany. Po drugiej stronie kortu w grę wkradło się więcej nerwowości. Ostatecznie Polka nie zdobyła ani jednego gema w trzecim secie, a Alison Riske zakończyła spotkanie, wygrywając swojego dwunastego gema z rzędu w tym meczu. Maja Chwalińska to druga Polka, która pożegnała się z turniejem na etapie drugiej rundy. Kilka godzin wcześniej z singlowym turniejem na Wimbledonie pożegnała się Magda Linette. 

Alison Riske (USA, 28) – Maja Chwalińska (Polska, Q) 3:6, 6:1, 6:0

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...