Nieudany mecz Katarzyny Piter. Odpadła w I rundzie debla w Ningbo

Strona głównaTenisNieudany mecz Katarzyny Piter. Odpadła w I rundzie debla w Ningbo

Katarzyna Piter i Czeszka Anastasia Detiuc odpadły w I rundzie turnieju deblowego WTA 250 w chińskim Ningbo. Niestety nie nawiązały do swojego występu w Kantonie, gdzie w ubiegłym tygodniu doszły do półfinału. Tym razem zatrzymały się już na pierwszej przeszkodzie i przegrały w dwóch setach z Australijką Darią Saville i Czeszką Lindą Fruhvirtovą. Katarzyna Piter była jedyną Polką w turnieju WTA 250 Ningbo Open 2023 na kortach twardych.

Niewykorzystana szansa w pierwszym secie

Spodziewaliśmy się trudnego początku dla rozstawionego z czwórką duetu Katarzyna Piter i Anastasia Detiuc. Już w I rundzie trafiły one na Australijkę Darię Saville i Czeszkę Lindę Fruhvirtovą. Nawet bukmacherzy mieli problem z wytypowaniem wyraźnego faworyta tego pojedynku. Pierwszy set rozpoczął się lepiej dla polsko-czeskiej pary, która przełamała już w pierwszym gemie. Później Piter i Detiuc prowadziły 3:1 i 4:2. Niestety nie wykorzystały jednej piłki setowej w dziesiątym gemie, a później rywalki doprowadziły do wyrównania. Doszło do tie-breaka. W nim oglądaliśmy zacięte starcie. Jako pierwsze piłkę setową imały Piter i Detiuc, jednak znów jej nie wykorzystały. Rywalki tej okazji rywalki nie zmarnowały i wygrały 9:7.

Dominacja rywalek w drugiej partii

Porażka w takich okolicznościach negatywnie podziałała na polsko-czeski duet. Z drugiej strony Saville i Fruhvirtova złapały wiatr w żagle i zaczęły grać zdecydowanie lepiej. W drugim secie kompletnie zdominowały Katarzynę Piter i Anastasię Detiuc. Polsko-czeska para wywalczyła tylko jednego gema. Rywalki szybko wygrały 6:1 i to one awansowały do ćwierćfinału turnieju WTA 250 Ningbo Open 2023 rozgrywanego na kortach twardych. Szkoda, że Piter i Detiuc nie poszły za ciosem i nie nawiązały do wyników z ubiegłego tygodnia

Katarzyna Piter (Polska, 4) / Anastasia Detiuc (Czechy, 4) – Daria Saville (Australia) / Linda Fruhvirtova (Czechy) 6:7 (7), 1:6