Nieudany początek Magdy Linette w turnieju WTA Elite Trophy

Strona głównaTenisNieudany początek Magdy Linette w turnieju WTA Elite Trophy

Magda Linette od porażki rozpoczęła udział w turnieju WTA Elite Trophy w chińskim Zhuhai. Polka przegrała w dwóch setach z najwyższej rozstawioną Czeszką Barborą Krejcikovą. Magda Linette w Zhuhai zagra jeszcze z Rosjanką Darią Kasatkiną. Mecz ten zaplanowano na czwartek 26 października. W turnieju WTA Elite Trophy udział biorą najwyższej notowane tenisistki z rankingu, które nie zapewniły sobie prawa gry w WTA Finals.

Niewykorzystana szansa Magdy Linette

Reprezentantka Polski Magda Linette (23. WTA) po raz pierwszy w karierze bierze udział w zawodach WTA Elite Trophy. Nasza tenisistka trafiła do grupy A i już w pierwszym meczu mierzyła się z najwyżej notowaną rywalką. Po drugiej stronie siatki stanęła Czeszka Barbora Krejcikova (10. WTA). Faworytka rozpoczęła od przełamania i szybko wyszła na 2:0. Później jeszcze raz odebrała Polce serwis i zrobiło się 5:1. Magda Linette nie dała rady wyjść z opresji i pierwszego seta przegrała 2:6. W jego trakcie miała aż sześć breakpointów, jednak nie wykorzystała żadnego z nich.

Drugi set rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla Magdy Linette. Z przewagą przełamania prowadziła już 3:0 i wydawało się, że nawiąże walkę z Czeszką. Niestety wtedy rywalka przyspieszyła, a Polka zaczęła popełniać więcej błędów. W efekcie Krejcikova wygrała pięć gemów z rzędu i było 5:3. Później Czeszka kontrolowała przebieg gry i zakończyła seta 6:4, a cały mecz wygrała 2:0 i udanie rozpoczęła turniej w Zhuhai. Spotkanie potrwało blisko dwie godziny. Magda Linette może mówić o niewykorzystanej szansie, ponieważ zwłaszcza w drugiej partii mogła pokusić się o zwycięstwo.

Barbora Krejcikova (Czechy, 1) – Magda Linette (Polska, 11) 6:2, 6:4

W czwartek mecz z Kasatkiną

Magda Linette drugi mecz grupowy rozegra w czwartek 26 października. Wówczas jej rywalką będzie Rosjanka Daria Kasatkina (17. WTA). Dzień wcześniej Rosjanka zmierzy się z Krejcikovą. Jeżeli Czeszka wygra, to polsko-rosyjskie starcie nie będzie miało znaczenia dla rywalizacji w grupie. Do półfinału turnieju awansuje tylko najlepsza z tenisistek. W tym momencie najbliżej tego jest Krejcikova.