Strona głównaTenisOlaf Pieczkowski wygrał turniej w Szczawnie-Zdroju. Pierwsze takie zwycięstwo w karierze

Olaf Pieczkowski zwyciężył w turnieju ITF Tour M15 Szczawno International 2023 na kortach ziemnych w Szczawnie-Zdroju. W wielkim finale w dwóch szybkich setach pokonał Jaszę Szajrycha. Dzięki temu Olaf Pieczkowski wygrał pierwszy zawodowy turniej w swojej karierze. Młody Polak grał w Szczawnie-Zdroju jako turniejowa czwórka. Dla Jaszy Szajrycha awans do finału również jest sporym sukcesem.

Droga Polaków do finału

Obaj zawodnicy rozpoczęli zmagania od I rundy. Nieco łatwiejszą drogę do finału miał Olaf Pieczkowski (686. ATP), który grał jako turniejowa czwórka. W pierwszym meczu bez większych problemów pokonał swojego rodaka Alana Bojarskiego. Drugi mecz Pieczkowskiego w turnieju w Szczawnie-Zdroju zakończył się już po czterech gemach. Niestety jego rywal Szwed Jonathan Mridha musiał się poddać. W ćwierćfinale Polak rywalizował z Niemcem Jonasem Pelle Hartensteinem (1432. ATP) i ponownie wygrał w dwóch szybkich setach. Pojedynek o finał toczył z kolejnym Niemcem Lewie Lane (906. ATP), który poddał mecz w drugim secie

Jasza Szajrych (1092. ATP) grał bez rozstawienia. W I rundzie szybko pokonał Gabriela Matuszewskiego. Drugi mecz Polaka był zdecydowanie bardziej zacięty. Rywalizował w nim z rozstawionym z piątką Argentyńczykiem Lorenzo Joaquinem Rodriguezem (722. ATP). Szajrych sprawił niespodziankę i wygrał w trzech setach. W ćwierćfinale w dwóch setach uporał się z rozstawionym z trójką Pawłem Ciasem (680. ATP). Półfinał to bój z kolejnym Polakiem. Tym razem po drugiej stronie siatki stanął Maciej Rajski (951. ATP). Niestety w trzecim secie przy stanie 4:1 dla Szajrycha musiał poddać mecz.

Jednostronny pojedynek na korzyść Pieczkowskiego

Wielki finał z udziałem dwójki biało-czerwonych zapowiadał się bardzo ciekawie. Zdecydowanym faworytem był Olaf Pieczkowski i potwierdziło się to na korcie. Wygrał 6:1, 6:2 i sięgnął po cenne zwycięstwo w turnieju ITF Tour M15 Szczawno International 2023. To pierwszy zawodowy tytuł w jego karierze.

Olaf Pieczkowski (Polska, 4) – Jasza Szajrych (Polska) 6:1, 6:2