Pewny awans Igi Świątek do II rundy US Open

Strona głównaTenisUS OpenPewny awans Igi Świątek do II rundy US Open

Iga Świątek udanie rozpoczęła zmagania w US Open 2022. Liderka światowego rankingu na otwarcie wygrała w dwóch szybkich setach z niżej notowaną Włoszką Jasmine Paolini. Polka po kilku mniej udanych turniejach chce pokazać się z dobrej strony w Nowym Jorku. To ostatni turniej wielkoszlemowy w tym sezonie. Zgodnie z oczekiwaniami reprezentantka Polski bez żadnych problemów zameldowała się w II rundzie.

Emocje w pierwszym secie

Przed rozpoczęciem meczu zdecydowaną faworytką była Iga Świątek (1. WTA). Liderka światowego rankingu w Nowym Jorku celuje w walkę o zwycięstwo całego turnieju. Po drugiej stronie siatki stanęła niżej notowana Włoszka Jasmine Paolini (56. WTA). Co ciekawe, obie mogły porozmawiać ze sobą po polsku, ponieważ Włoszka ze względu na polskie korzenie porozumiewa się również w naszym języku. Był to drugi mecz w historii pomiędzy tymi tenisistkami. Do pierwszego doszło w 2018 roku w Pradze i tam również w dwóch setach wygrała Polka. W pierwszej partii mieliśmy jeszcze trochę emocji. Pierwsze dwa gemy zgodnie wygrywały serwujące. Później przyszła pora na dwa przełamania na korzyść Polki, która wyszła na 4:1. Następnie oglądaliśmy kolejne cztery przełamania z rzędu i pierwszą partię zgodnie z oczekiwaniami wygrała Iga Świątek

Druga partia wygrana do 0

Zdecydowanie mniej emocji widzieliśmy w drugim secie. W nim uskrzydlona Polka poszła za ciosem, a rywalka kompletnie nie potrafiła odpowiedzieć na zagrania Świątek. Efektem tego było szybkie i pewne zwycięstwo 6:0. Polka wykorzystała drugą piłkę meczową i wyrzuciła Jasmine Paolini za burtę US Open. Całe spotkanie potrwało zaledwie 67 minut. W II rundzie US Open Iga Światek zmierzy się z lepszą z pary Sloane Stephens (Stany Zjednoczone) – Greetje Minnen (Belgia). Faworytką tego meczu jest 51. na świecie Amerykanka. Niezależnie od przeciwniczki, w kolejnym meczu to Iga Świątek będzie wskazywana jako faworytka przez ekspertów i kibiców.

Iga Świątek (Polska, 1) – Jasmine Paolini (Włochy) 6:3, 6:0