Piotr Matuszewski w finale turnieju deblowego BCR Sibiu Open 2023 w Rumunii

Strona głównaTenisPiotr Matuszewski w finale turnieju deblowego BCR Sibiu Open 2023 w Rumunii

Piotr Matuszewski odniósł kolejny deblowy sukces. Tym razem awansował do finału turnieju deblowego rangi ATP 75 Challenger w Sybinie w Rumunii. Polak stworzył duet z Niemcem Kaiem Wehneltem. Ostatecznie w wielkim finale BCR Sibiu Open 2023 przegrali z Andrew Paulsonem i Michaelem Vrbenskym z Czech. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:6, 2:6. Polsko-niemiecki duet był rozstawiony z numerem jeden. Czesi grali jako turniejowa czwórka.

Droga Piotra Matuszewskiego do finału

Polsko-niemiecki debel Piotr Matuszewski i Kai Wehnelt grał w Rumunii jako turniejowa jedynka. Dzięki temu byli głównymi faworytami do końcowego zwycięstwa. Od początku potwierdzali swoją dobrą dyspozycję. W I rundzie po dwóch szybkich setach pokonali 6:3, 6:3 parę Moez Echargui z Tunezji i Clement Tabur z Francji. Kolejny mecz był zdecydowanie bardziej wyrównany. Po dwóch zaciętych setach polsko-niemiecka para pokonała Włochów Stefano Travaglię i Alexandera Weisa

Półfinał to starcie z Francuzami. Geoffrey Blancaneaux i Calvin Hemery okazali się być bardzo wymagającymi przeciwnikami. Spotkanie zakończyło się w dwóch setach 7:6 (4), 7:5. Ostatecznie to Piotr Matuszewski i Kai Wehnelt awansowali do finału i zachowali szansę na zdobycie cennego trofeum w BCR Sibiu Open 2023.

Jednostronny finał na korzyść Czechów

Niestety wielki finał był bardzo jednostronny. Od początku do końca dominowali w nim rozstawieni z czwórką Andrew Paulson i Michael Vrbensky z Czech. W pierwszej partii od stanu 2:1 dla Matuszewskiego i Wehnelta rywale wygrali pięć kolejnych gemów. Druga partia miała bardzo podobny przebieg. Ponownie Andrew Paulson i Michael Vrbensky wygrali 6:2 i zgarnęli trofeum. Finałowe starcie potrwało zaledwie 45 minut. Piotr Matuszewski i Kai Wehnelt przegrali, jednak sam awans do finału to spory sukces tych deblistów

Piotr Matuszewski (Polska, 1) / Kai Wehnelt (Niemcy, 1) – Andrew Paulson (Czechy, 4) / Michael Vrbensky (Czechy, 4) 2:6, 2:6