Piotr Matuszewski wygrał turniej deblowy Fortevillage ITF Trophy na Sardynii

Strona głównaTenisPiotr Matuszewski wygrał turniej deblowy Fortevillage ITF Trophy na Sardynii

Piotr Matuszewski w parze z Niemcem Kaiem Wehneltem wygrali turniej deblowy Fortevillage ITF Trophy rangi ITF M25. Zawody rozgrywano na kortach ziemnych w miejscowości Santa Margherita di Pula na Sardynii. Wcześniej po zwycięstwo w singlu sięgnął Daniel Michalski. Piotr Matuszewski i Kai Wehnelt grali we Włoszech jako turniejowa jedynka i zasłużenie wygrali, choć nie było o to łatwo.

Droga polsko-niemieckiego debla do finału

Droga polsko-niemieckiego duetu do finału nie należała do najprostszych. Piotr Matuszewski i Kai Wehnelt rozpoczęli od pewnej wygranej 6:1, 6:3 z Włochami Andreą Bacalonim i Alessandro Cortegianim. Dzięki temu awansowali do ćwierćfinału. Tam stoczyli niezwykle zacięty bój z Grekami Dimitrisem i Stefanosem Sakellaridisami. Polsko-niemiecka para broniła już piłki meczowej, jednak ostatecznie wygrała w super tie-breaku 13:11 i zameldowała się w półfinale

Tam ich przeciwnikami byli David Pozzi z Włoch i Mick Veldheer z Holandii, czyli turniejowa trójka. Spotkanie było bardzo jednostronne. Piotr Matuszewski i Kai Wehnelt wygrali 6:0, 6:4 i błyskawicznie zameldowali się w wielkim finale. Tam czekało ich starcie z turniejową czwórką, czyli włosko-białoruską parą Augusti Virgili i Mikalai Haliak.

Zacięty finał zakończony dwoma tie-breakami

Zgodnie z oczekiwaniami w wielkim finale oglądaliśmy bardzo zacięte spotkanie. Początek należał do rywali, którzy szybko wyszli na prowadzenie 3:0. Później dołożyli jeszcze jedno przełamanie i zrobiło sie 5:1. Wydawało się, że polsko-niemiecka para gładko przegra pierwszego seta. Tak się jednak nie stało. Piotr Matuszewski i Kai Wehnelt zanotowali kapitalny powrót i doprowadzili do wyrównania. Ostatecznie w tie-breaku wygrali 7:1 i wyszli na prowadzenie w setach 1:0.

Drugi set ponownie lepiej rozpoczęli Virgili i Haliak. Prowadzili już 3:1 z przełamaniem. Później polsko-niemiecki duet odrobił straty i gra się wyrównała. W dwunastym gemie Piotr Matuszewski i Kai Wehnelt nie wykorzystali dwóch piłek meczowych. Doszło do tie-breaka, w którym Polak i Niemiec obronili dwie piłki setowe, a następnie sami wygrali spotkanie. Dzięki temu Piotr Matuszewski może cieszyć się z wygranej w turnieju deblowym Fortevillage ITF Trophy na Sardynii