Plan australijskich startów Igi Świątek na początku 2023 roku

Strona głównaTenisAustralian OpenPlan australijskich startów Igi Świątek na początku 2023 roku

Im bliżej początku 2023 roku, tym więcej wiemy o planowanych startach Igi Świątek. Przyszły sezon już tradycyjnie rozpocznie się na Antypodach, gdzie liderka światowego rankingu zagra w dwóch turniejach. Wszystko podporządkowane zostanie przygotowaniom do pierwszego turnieju wielkoszlemowego w kalendarzu, czyli Australian Open. Gdzie będziemy oglądać Igę Świątek na początku roku?

Pierwsze mecze już na przełomie roku 

Iga Świątek tenisowy sezon zacznie dość szybko. Od kilku tygodni wiemy, że na przełomie roku zagra w premierowej edycji turnieju United Cup, w którym reprezentować będzie Polskę. Grupowe mecze Polacy zagrają w Brisbane, a w przypadku awansu do fazy pucharowej przeniosą się do Sydney. Biało-czerwoni trafili do wymagającej grupy z Kazachstanem i Szwajcarią, jednak nie są bez szans w walce o historyczny awans. 

Adelajda przed Australian Open 

Jedynym singlowym startem 21-letniej Igi Świątek przed Australian Open będzie turniej WTA w Adelajdzie. Ten rozpocznie się w drugim tygodniu stycznia. Przed dwoma laty Polka w kapitalnym stylu wygrała turniej WTA 500 w Adelajdzie. Przed rokiem to się nie udało, ponieważ w półfinale musiała uznać wyższość reprezentantki gospodarzy Ashleigh Barty. Gdy ta ostatnia zawiesiła sportową karierę, to Iga Świątek wskoczyła na pierwsze miejsce w rankingu WTA. Pozostaje na nim do dziś i zbudowała już sobie dużą przewagę nad resztą stawki. W tym roku w Adelajdzie, poza Igą Świątek, wystąpią m.in.: Ons Jabeur, Caroline Garcia, czy też Jessica Pegula. 

Australian Open najważniejszym startem

Oczywiście najważniejszym startem w Australii dla Igi Świątek i całej tenisowej czołówki będzie turniej wielkoszlemowy Australian Open. Ten odbędzie się w dniach 16-29 stycznia. Polka jako liderka rankingu będzie jedną z faworytek do wygrania, jednak do tej pory nie ma najlepszych wspomnień związanych z występami w Melbourne. Wierzymy, że w nadchodzącym roku to się zmieni i Iga Świątek powalczy o kolejne zwycięstwo w turnieju wielkoszlemowym w swojej karierze. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Masternak zawalczy w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Walka już w październiku!

Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej, Mateusz Masternak, zawalczy 1 października w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Oznacza to, że jeśli...

Dwa zastępstwa w karcie walk KSW 73. Zmiany na ostatnią chwilę

Na nieco ponad tydzień przed galą KSW 73, która odbędzie się 20 sierpnia w Warszawie, doszło do dwóch zmian w karcie walk. Ze swoich...