Półfinał Igi Świątek w Bad Homburg. Szybkie zwycięstwo z Blinkową

Strona głównaTenisPółfinał Igi Świątek w Bad Homburg. Szybkie zwycięstwo z Blinkową

Iga Świątek bez większych problemów pokonała Rosjankę Annę Blinkową i zameldowała się w półfinale turniej Bad Homburg Open w Niemczech na kortach trawiastych. Mecz ćwierćfinałowy potrwał niespełna pięć kwadransów i zakończył się wynikiem 6:3, 6:2. Był to pierwszy mecz pomiędzy Świątek i Blinkową w cyklu WTA. W półfinale turnieju rangi WTA 250 w Bad Homburg Polka zmierzy się z Włoszką Lucią Bronzetti. Mecz odbędzie się w piątek 30 czerwca.

Dwusetowe i szybkie zwycięstwo Igi Świątek

Spotkanie Igi Świątek (1. WTA) z Rosjanką Anną Blinkową (39. WTA) od początku układało się po myśli Polki. Zaczęło się jeszcze wyrównanie. Do stanu 3:2 dla Świątek obie zawodniczki pewnie wygrywały swoje gemy serwisowe. Kluczowe piłki dla losów pierwszej partii miały miejsce w szóstym gemie. Wówczas Polka przełamała, a chwilę później wyszła na prowadzenie 5:2. Kontrolowała seta do samego końca i zakończyła go wynikiem 6:3. Pokazała, że na kortach trawiastych czuje się coraz lepiej.

Początek drugiego seta również był wyrównany. Od stanu 2:1 dla Blinkowej oglądaliśmy już jednak popis Igi Świątek. Polka rozbijała bezradną rywalkę i wygrała pięć gemów z rzędu. Dzięki temu bardzo szybko zakończyła seta 6:2, a cały mecz wygrała 2:0 i zameldowała się w półfinale Bad Homburg Open. To turniej rangi WTA 250, który stanowi główny element przygotowań Igi Świątek do występu w turnieju wielkoszlemowym Wimbledon.

Iga Świątek (Polska, 1) – Anna Blinkowa (9) 6:3, 6:2

Lucia Bronzetti półfinałową rywalką Polki

W półfinale Iga Świątek zmierzy się z Włoszką Lucią Bronzetti (65. WTA). Niżej notowana rywalka dość nieoczekiwanie awansowała do najlepszej czwórki w Bad Homburg. Po drodze pokonała m.in. Egipcjankę Mayar Sherif (31. WTA) i reprezentującą Francję Warwarę Graczewą (43. WTA). Teraz czeka ją zdecydowanie trudniejsze zadanie, ponieważ zmierzy się z niekwestionowaną liderką rankingu WTA. Spotkanie zaplanowano na 30 czerwca. Iga Świątek i Lucia Bronzetti zmierzą się ze sobą w cyklu WTA po raz pierwszy