Polki nie dały rady. Falkowska i Piter przegrały finał debla w Warszawie

Strona głównaTenisPolki nie dały rady. Falkowska i Piter przegrały finał debla w Warszawie

Nie będzie drugiego polskiego tytułu w turnieju BNP Paribas Warsaw Open. Weronika Falkowska i Katarzyna Piter w finale debla musiały uznać wyższość Brytyjki Heather Watson i Belgijki Yaniny Wickmayer. Spotkanie zakończyło się w dwóch wyrównanych setach 4:6, 4:6. Dla Katarzyny Piter był to drugi finał debla cyklu WTA Tour tydzień po tygodniu. Niestety tym razem się nie udało. Sam awans Polek do wielkiego finału to spory sukces. Po turnieju zanotują awanse w rankingu deblowym WTA.

Dwa wyrównane sety i tytuł dla rywalek

Przed rozpoczęciem meczu eksperci w roli faworyta stawiali brytyjsko-belgijski duet. Weronika Falkowska i Katarzyna Piter startowały z pozycji pretendentek, jednak chciały sprawić niespodziankę. Niestety mecz zdecydowanie lepiej ułożył się dla Watson i Wickmayer. Przełamały już w pierwszym gemie, a w piątym dołożyły drugie przełamanie i wyszły na prowadzenie 4:1. Do końca pierwszej partii Polki stać było tylko na częściowe odrobienie strat i set zakończył się wynikiem 6:4 dla rywalek

Drugi set zaczął sie podobnie, ponieważ ponownie Heather Watson i Yanina Wickmayer od razu przełamały. Chwilę później Weronika Falkowska i Katarzyna Piter zanotowały przełamanie zwrotne i było remisowo. Kluczowe momenty dla losów tego meczu miały miejsce w piątym gemie. Wówczas rywalki ponownie przełamały i już nie wypuściły tej szansy. Drugi set również zakończył się wynikiem 6:4 i to Heather Watson i Yanina Wickmayer cieszyły się ze zwycięstwa w turnieju deblowym rangi WTA 250

Heather Watson (Wielka Brytania) / Yanina Wickmayer (Belgia) – Weronika Falkowska (Polska) / Katarzyna Piter (Polska) 6:4, 6:4

Awanse w rankingu deblowym

Polki po dobrym turnieju w Warszawie zanotują awanse w rankingu deblowym WTA. Katarzyna Piter przesunie się o 10. miejsc i w najnowszym notowaniu będzie zajmowała 79. miejsce. Weronika Falkowska zaliczy awans o siedem pozycji i w najnowszym zestawieniu będzie zajmowała 86. miejsce.