Polska wygrała z Indonezją w Pucharze Davisa i zagra w barażach

Strona głównaTenisPolska wygrała z Indonezją w Pucharze Davisa i zagra w barażach

Reprezentanci Polski w tenisie ziemnym pokonali Indonezję 5:0 w Pucharze Davisa, w związku z czym zapewnili sobie awans do baraży o grupę światową. Ich kolejne spotkanie odbędzie się w marcu 2023 roku.

Udana inauguracja

W dniach 16-17 września Polacy rywalizowali z Indonezją o awans do elity, czyli do Pucharu Davisa. Zwycięstwo mogło zapewnić promocję do przyszłorocznej fazy play-off o miejsce w Grupie Światowej I. Rywalizacja toczyła się na twardym korcie w Hali OSiR w Inowrocławiu, a kadra na mecze z Indonezją prezentowała się następująco: Kamil Majchrzak, Kacper Żuk, Łukasz Kubot, Jan Zieliński i debiutujący junior Olaf Pieczkowski. Początkowo sporo mówiło się o Hubercie Hurkaczu, jednak tenisista potrzebował odpoczynku po ostatnim turnieju w Stanach Zjednoczonych.

Piątkowe zmagania były bardzo udane dla biało-czerwonych, ponieważ dzięki singlowym zwycięstwom prowadziliśmy z Indonezyjczykami 2:0. W kadrze tego dnia doszło jednak do zmian, ponieważ Żuk źle poczuł się na treningu i zastąpił go debiutujący Pieczkowski. Stanął on na wysokości zadania i wygrał swój pojedynek.

Polska – Indonezja 5:0, czyli awans w pięknym stylu

Kibice biało-czerwonych mieli dobre przeczucia po piątkowych zmaganiach i tylko jakieś zawirowania w zespole mogły odebrać Polakom awans do baraży. Tak się jednak nie stało. Najpierw doskonale dzień rozpoczęli debliści, czyli Kamil Majchrzak w parze z Janem Zielińskim, a następnie na korcie zobaczyliśmy jeszcze wspomnianego Majchrzaka i Olafa Pieczkowskiego w singlu. Obaj wygrali swoje pojedynki, dlatego nasza reprezentacja mogła świętować awans do baraży w świetnym stylu. Kolejny mecz Polska rozegra w marcu 2023 roku i będzie to play-off o miejsce w Grupie Światowej I.

Wyniki rywalizacji Polska – Indonezja

Piątek 16 września:

  • Kamil Majchrzak – Nathan Anthony Barki 6:0, 6:0;
  • Olaf Pieczkowski – Rifqi M. Fitriadi 7:5, 6:0.

Sobota 17 września:

  • Łukasz Kubot/Jan Zieliński – Nathan Anthony Barki/Christopher Rungkat 6:3, 6:4;
  • Kamil Majchrzak – Tegar Abdi Satrio Wibowo 6:0, 6:1;
  • Olaf Pieczkowski – Lucky Candra Kurniawan 6:4, 6:2.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Dziwadło w świecie sportu. Freak fighty – czym są i dlaczego są tak bardzo popularne?

Freak. W wolnym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza to wybryk, kaprys, a nawet dziwadło. Generalnie rzecz ujmując, jest to odniesienie do sytuacji bardzo nietypowej...

9 mln dolarów dla PZPN za awans na Mundial. Jak podzielili się finansowym tortem?

Największym beneficjentem awansu na Mistrzostwa Świata w Katarze jest Polski Związek Piłki Nożnej. Łącznie za awans piłkarska centrala w Polsce otrzymała aż 9 milionów...