STS KOD PROMOCYJNY

Porażka Magdy Linette z Julią Putincewą w Billie Jean King Cup

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisPorażka Magdy Linette z Julią Putincewą w Billie Jean King Cup

Magda Linette przegrała 5:7, 3:6 z Julią Putincewą w pierwszym meczu rozgrywanym w ramach Billie Jean King Cup. Tym samym stan rywalizacji Polska-Kazachstan wynosi 0:1. Około godziny 12:00 na kort wejdzie Weronika Falkowska.

Przed Polkami, rywalizującymi w Billie Jean King Cup postawiono bardzo trudne zadanie. Na dodatek reprezentacja biało-czerwonych została osłabiona przez kontuzje Igi Świątek i Magdaleny Fręch. Ponadto, ich przeciwniczkami są przedstawicielki Kazachstanu, które w turnieju wystawiły naprawdę silną kadrę.

Pierwsza na kort weszła Magda Linette i pomimo dobrego początku, Polka nie poradziła sobie z Julią Putincewą. W pierwszym secie uległa niżej notowanej rywalce w rankingu WTA 5:7, a w drugim 3:6. Tym samym stan rywalizacji Polski z Kazachstanem wynosi 0:1. Około godziny 12:00 na korcie zamelduje się Weronika Falkowska, która zmierzy się z rankingową „siódemką”, czyli Eleną Rybakiną.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 za gola Hiszpanii lub Francji w półfinale!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Francji w meczu Hiszpania Francja to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...