Posiadacz dzikiej karty na drodze Hurkacza w II rundzie Wimbledonu

Strona głównaTenisWimbledonPosiadacz dzikiej karty na drodze Hurkacza w II rundzie Wimbledonu

Nieoczekiwanie rywalem Huberta Hurkacza w II rundzie Wimbledonu będzie Brytyjczyk Jan Choinski, który w turnieju gra dzięki otrzymaniu dzikiej karty od organizatorów. Zawodnik ten sensacyjnie w I rundzie uporał się z faworyzowanym Serbem Dusanem Lajoviciem. Wygrał z nim w trzech setach. Teraz czeka go jeszcze trudniejsze zadanie, ponieważ zdecydowanym faworytem meczu II rundy będzie Hubert Hurkacz. Tenisiści zmierzą się ze sobą po raz pierwszy w cyklu ATP.

Nieoczekiwany rywal Hurkacza

Przed meczami I rundy większość ekspertów wskazywała na to, że rywalem Huberta Hurkacza (18. ATP) w II rundzie Wimbledonu będzie Serb Dusan Lajović (56. ATP). Wszystko dlatego, że w pierwszym meczu rywalizował on z posiadaczem dzikiej karty Brytyjczykiem Janem Choinskim (164. ATP). Mecz rozpoczął się zgodnie z planem. Lajović mimo drobnych problemów wygrał pierwszego seta 7:5 i wyszedł na prowadzenie. Jak się później okazało, była to jedyna wygrana tego dnia partia przez Serba.

Drugi set był niezwykle wyrównany. Obaj tenisiści dwukrotnie przełamywali swój serwis. Ostatecznie doszło do tie-breaka. W nim więcej spokoju zachował Choinski i wyrównał stan rywalizacji. Trzeci i czwarty set to już prawdziwy popis Brytyjczykach. W obu partiach nie dał Lajoviciowi zbyt wielu szans. Pewnie wygrał 6:2, 6:2 i sprawił jedną z pierwszych sensacji tegorocznego Wimbledonu. W nagrodę awansował do II rundy, gdzie zmierzy się z Hubertem Hurkaczem.

Polak faworytem do awansu

Choć obaj zmierzą się ze sobą po raz pierwszy, to jednak zdecydowanym faworytem do awansu do III rundy będzie Hubert Hurkacz. W pierwszym meczu bez większych problemów pokonał 3:0 Hiszpana Alberto Ramosa-Vinolasa. Polak nie może jednak zlekceważyć niżej notowanego rywala, który w meczu z Lajoviciem pokazał bardzo dobry tenis. Liczymy jednak na to, że obędzie się bez niespodzianki i to Huberta Hurkacza zobaczymy w kolejnej rundzie. Kiedy zagra Hurkacz? Organizatorzy zaplanowali jego mecz z Choinskim na środę.