Problemy zdrowotne Igi Świątek. Nie zagra w Miami i w meczu Billie Jean King Cup

Strona głównaTenisProblemy zdrowotne Igi Świątek. Nie zagra w Miami i w meczu Billie...

Iga Świątek z powodu problemów zdrowotnych wycofała się ze startu w turnieju Miami Open 2023 w przeddzień swojego meczu w II rundzie. Liderki światowego rankingu zabraknie także w meczu Polska – Kazachstan w ramach barażu o awans do finału Pucharu Billie Jean King. Powodem absencji Polski są problemy, z którymi zmagała się już w zeszłym tygodniu w Indian Wells, gdzie udało jej się dojść do półfinału. 

Dolegliwości bólowe w okolicy żeber

Liderka światowego rankingu WTA od pewnego czasu narzekała na ból w okolicach żeber. Po Indian Wells dolegliwości nasiliły się na tyle, że Iga Świątek nie była w stanie normalnie trenować przed turniejem Miami Open 2023. Ostatecznie okazało się, że ból wyeliminował również Polkę z udziału w turnieju, w którym miała bronić tytułu. Na dzień przed planowanym meczem II rundy z Amerykanką Claire Liu, reprezentantka Polski poinformowała o wycofaniu się z Miami Open 2023. 

Nie tylko Miami Open 

Niestety już teraz wiemy, że nie skończy się tylko na absencji w prestiżowym turnieju w Miami. Iga Świątek miała być filarem reprezentacji w meczu barażowym o awans do finałów Billie Jean King Cup. W połowie kwietnia Polki zmierzą się na wyjeździe z Kazaszkami. Już teraz wiadomo jednak, że w reprezentacji Polski zabraknie Igi Świątek. Tym samym przed biało-czerwonymi bardzo trudne zadanie, jeżeli po raz drugi z rzędu chcą awansować do prestiżowych rozgrywek. 

Strata 1000 punktów rankingowych 

Brak startu w Miami Open to duże straty punktowe dla Igi Świątek. Polka miała bronić na Florydzie tytułu, który bardzo pewnie wygrała przed rokiem. Tym razem nie rozegra ani jednego spotkania, a ze względu na swoje rozstawienie odpowiednie w II rundzie. W konsekwencji straci blisko 1000 punktów rankingowych, a jej przewaga nad głównymi rywalkami w rankingu WTA stopnieje. Choć Polka pozostanie liderką, to jednak inne tenisistki zaczną deptać jej po piętach. Na ten moment nie wiadomo, czy absencja Polki się nie wydłuży. Niedługo powinniśmy poznać najbliższe plany startowe Igi Świątek, a te będą bezpośrednio uzależnione od postępów w leczeniu urazu. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....