Raducanu była bez szans. Świątek w ćwierćfinale Indian Wells

Strona głównaTenisRaducanu była bez szans. Świątek w ćwierćfinale Indian Wells

Iga Świątek pewnie pokonała Brytyjkę Emmę Raducanu i bez większych problemów awansowała do ćwierćfinału turnieju BNP Paribas Open Indian Wells. Spotkanie zakończyło się w dwóch setach, a liderka rankingu WTA pomściła tym samym Magdę Linette, która przegrała z Brytyjką w II rundzie. Mecz potrwał niespełna 1,5 godziny i zakończył się 2:0 (6:3, 6:1). W ćwierćfinale obrończyni tytułu zagra z Rumunką Soraną Cirsteą.

Pewne zwycięstwo w dwóch setach

Przed meczem 1/8 finału Indian Wells spodziewaliśmy się trudnego starcia Igi Świątek (1. WTA). Początek to zwiastował, ponieważ obie wygrywały swoje gemy serwisowe. Nie obyło się bez problemu, ponieważ do stanu 3:2 dla Polki zarówno ona, jak i rywalka musiały bronić po dwa breakpointy. W szóstym gemie Iga Świątek do zera przełamała Raducanu (77. WTA) i wyszła na prowadzenie 4:2. Chwilę później zrobiło się 5:2, a nasza reprezentantka kontrolowała seta. Partia zakończyła się wynikiem 6:3

Jeszcze bardziej jednostronny był drugi set. Tego od wygranego gema rozpoczęła Raducanu. Jak się później okazało, był to jedyny wygrany przez nią gem w tym secie. Kolejne sześć padło łupem rozpędzonej Igi Świątek. Z minuty na minutę liderka rankingu WTA grała coraz lepiej i zwiększała swoją przewagę nad bezradną Brytyjką. Spotkanie potrwało niespełna 1,5 godziny i Iga Świątek już może szykować się do ćwierćfinału. Po raz trzeci w karierze pokonała Emmę Raducanu bez straty seta. Iga Świątek w Indian Wells broni tytułu i 1000 punktów wywalczonych przed rokiem.

Iga Świątek (Polska, 1) – Emma Raducanu (Wielka Brytania) 6:3, 6:1

Czas na doświadczoną Cirsteę

Nieoczekiwanie ćwierćfinałową rywalką Polki będzie doświadczona 32-letnia Sorana Cirstea (83. WTA) z Rumunii. Ta w 1/8 finału po trzech wyczerpujących setach pokonała piątą rakietę świata Francuzkę Carolinę Garcia. Będzie to drugi pojedynek w historii pomiędzy Igą Świątek i Cirsteą. Do pierwszego doszło w 2022 roku w Australian Open, gdzie w trzech setach triumfowała Polka. Liczymy na to, że w ćwierćfinale podtrzyma swoją passę i zamelduje się w półfinale turnieju Indian Wells w Stanach Zjednoczonych.