Sara Sorribes Tormo rywalką Igi Świątek w II rundzie Wimbledonu

Strona głównaTenisWimbledonSara Sorribes Tormo rywalką Igi Świątek w II rundzie Wimbledonu

Hiszpanka Sara Sorribes Tormo pokonała Włoszkę Martinę Trevisan i będzie rywalką Igi Świątek w II rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. Obie tenisistki spotkają się ze sobą po raz pierwszy. Polka w I rundzie zgodnie z oczekiwaniami bez większych problemów poradziła sobie z Chinką Lin Zhu. Hiszpanka z kolei przeciwstawiła się wyżej notowanej Martinie Trevisan i również dość pewnie zameldowała się w II rundzie. Teraz czeka ją zdecydowanie trudniejsze zadanie.

Pewna wygrana Hiszpanki z Trevisan

Sara Sorribes Tormo (84. WTA) była faworytką w meczu z wyżej notowaną Martiną Trevisan (64. WTA) z Włoch. Wszystko dlatego, że tenisistka ta zdecydowanie lepiej czuje się na kortach trawiastych. Pierwszy set na początku był wyrównany, jednak z każdym kolejnym gemem przewagę zyskiwała Sorribes Tormo. Ostatecznie wygrała 6:3. Drugi set był jeszcze bardziej jednostronny. Rozpędzona Hiszpanka bez większych problemów wygrała go 6:1 i awansowała do II rundy Wimbledonu. Tam jednak czeka ją zdecydowanie trudniejsze zadanie, ponieważ zmierzy się z Igą Świątek (1. WTA).

Polka będzie faworytką

Iga Świątek będzie zdecydowaną faworytką meczu z Sarą Sorribes Tormo. Co ciekawe, zawodniczki te jeszcze ani razu nie rywalizowały ze sobą w cyklu WTA. Liczymy na to, że na Wimbledonie to Polka wygra i korzystnie rozpocznie bilans wzajemnych pojedynków. Iga Świątek w pierwszej rundzie nie miała większych problemów ze zwycięstwem nad Chinką Lin Zhu (34. WTA)), o czym już pisaliśmy we wcześniejszym artykule. Teraz w spokoju może szykować się do kolejnego meczu w Wimbledonie. Wydaje się, że po ostatnim zatruciu pokarmowym nie ma już śladu i Iga Świątek jest dobrze przygotowana do walki o swój kolejny wielkoszlemowy tytuł

Kiedy gra Iga Świątek z Sorribes Tormo? Wstępnie mecz II rundy zaplanowano na środę 5 lipca, o ile wcześniej planów organizatorów nie pokrzyżuje deszcz. Szczegółowy harmonogram gier oraz godzina następnego meczu Igi Świątek na Wimbledonie powinna być znana jutro.