STS KOD PROMOCYJNY

Sensacyjna porażka Igi Świątek w Warszawie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisSensacyjna porażka Igi Świątek w Warszawie

Liderka światowego rankingu WTA Iga Światek sensacyjnie przegrała w ćwierćfinale turnieju WTA 250 BNP Paribas Poland Open w Warszawie. Polka musiała uznać wyższość dobrze dysponowanej Francuzki Caroline Garcii. Rozstawiona z numerem 1. Iga Świątek odpadła po trzysetowym thrillerze z dużo niżej notowaną rywalką. Nie pomogło nawet wsparcie licznie zgromadzonych na trybunach polskich kibiców. Świątek był ostatnią Polką w drabince turnieju singlowego.

Pierwszy set do zapomnienia przez liderkę rankingu

Polka pierwszego seta zaczęła najgorzej, jak mogła. Już po kilkunastu minutach na tablicy wyników było 0:4, a liderka rankingu nieoczekiwanie straciła dwa pierwsze podania. Wówczas udało jej się przełamać serwis rywalki, jednak był to jedyny gem tej partii dla Igi Świątek. Nieoczekiwanie 45. na świecie Francuzka Caroline Garcia znów przełamała biało-czerwoną i następnie wygrała swoje podanie. Pierwszy set padł łupem Francuzki 6:1. 

Walka do końca na korzyść Francuzki

Sytuacja odwróciła się w drugiej partii. Choć początek znów należał do Garcii, to jednak chwilę później inicjatywę przejęła Iga Świątek. Zaczęła grać na większej skuteczności i wytrzymywała trudy dłuższych wymian z kapitalnie dysponowaną Caroline Garcią. Ostatecznie to Polka wygrała drugą partię 6:1 i wydawało się, że wszystko wraca na dobre tory. Eksperci i kibice mogli być przekonani, że młoda Raszynianka pójdzie za ciosem i awansuje do półfinału. Tak się jednak nie stało. 

Trzeci set był zdecydowanie najbardziej wyrównany. Obie tenisistki pilnowały swoich gemów serwisowych do stanu 4:3 dla Francuzki. Później przyszła słabsza dyspozycja Igi Świątek, która pozwoliła rywalce na przełamanie. Garcia była tylko jednego gema od półfinału. Liderkę rankingu stać było jeszcze na przełamanie zwrotne, jednak później znów lepsza była Francuzka i sensacyjnie zakończyła seta 6:4, a cały mecz 2:1. Zwycięstwo Garcii nad Świątek to jedna z największych niespodzianek w kobiecym w tenisie w ostatnich miesiącach. Porażka Polki oznacza, że nie udało jej się do gonić serii zwycięstw Venus Williams na kortach ziemnych. 

Caroline Garcia (Francja, 5) – Iga Świątek (Polska, 1) 6:1, 1:6, 6:4

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...