Sensacyjne zwycięstwo Jana Zielińskiego w Winston-Salem

Strona głównaTenisSensacyjne zwycięstwo Jana Zielińskiego w Winston-Salem

Jan Zieliński w parze z Hugo Nysem z Monako odnieśli niezwykle ważne i cenne zwycięstwo w ćwierćfinale turnieju ATP 250 w Winston-Salem. Duet pokonał rozstawionych z numerem jeden Chorwatów Nikolę Mekticia i Mate Pavicia. Spotkanie zakończyło się po trzech niezwykle wyrównanych setach. W półfinale turnieju Winston-Salem Open Polak i reprezentant Monako zagrają z rozstawionymi z czwórką Finem Harrim Heliovaarą i Brytyjczykiem Lloydem Glasspoolem.

Mecz pod znakiem tie-breaków

Mecz ćwierćfinałowy rozgrywany był pod znakiem tie-breaków. Zdecydowanymi faworytami starcia byli Chorwaci, którzy mają na koncie wiele spektakularnych sukcesów i grali w Winston-Salem z jedynką. W związku z tym zwycięstwo Zielińskiego i Nysa trzeba rozpatrywać w kontekście sensacji. Kurs w Zakładach Bukmacherskich STS na ich zwycięstwo wynosił 3.80. Mecz rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami ekspertów. Chorwaci szybko przełamali i wyszli na bezpieczne prowadzenie. W pewnym momencie było już 4:2. Wtedy do gry powrócili Jan Zieliński i Hugo Nys. Odrobili stratę przełamania i doprowadzili do tie-breaka. W nim zdecydowanie lepsi byli faworyci i wyszli na prowadzenie w setach 1:0.

Bardzo podobny przebieg miała druga partia. Tym razem początek był nieco bardziej wyrównany i do stanu 3:2 dla Chorwatów oba duety pewnie wygrywały swoje podania. Następnie byliśmy świadkami dwóch przełamań z rzędu. Ostatecznie ponownie doszło do tie-breaka, choć Polak i reprezentant Monako w 10. gemie musieli bronić dwóch piłek meczowych. Tym razem w tie-breaku lepsi byli niżej notowani tenisiści i sensacyjnie doprowadzili do trzeciego seta

Cenne zwycięstwo

Ostatnia partia została rozegrana w formule super tie-breaka rozgrywanego do 10. zdobytych punktów. Lepiej zaczęli go Chorwaci, jednak druga część seta należała do Zielińskiego i Nysa. To oni wygrali 10:7 i sprawili ogromną sensację. To jedno z cenniejszych zwycięstw Jana Zielińskiego w karierze. Półfinał turnieju deblowego Winston-Salem Open odbędzie się 25 sierpnia. Ponownie to rywale polsko-monakijskiej pary będą faworytami.

Jan Zieliński (Polska) / Hugo Nys (Monako) – Nikola Mektić / Mate Pavić (Chorwacja, 1) 6:7(3), 7:6(5), 10:7