Keys znów była bez szans. Dominacja Świątek na korcie w Rzymie

Strona głównaTenisKeys znów była bez szans. Dominacja Świątek na korcie w Rzymie

Iga Świątek się nie zatrzymuje. Na przestrzeni dwóch tygodni ponownie zdominowała Amerykankę Madison Keys i awansowała do półfinału turnieju rangi WTA w Rzymie. Tym razem dała rywalce zdobyć tylko cztery gemy. Skończyło się 6:1, 6:3. Dla Igi Świątek to już 10. zwycięstwo z rzędu w cyklu WTA, a z pewnością liczy na więcej. O finał turnieju Internazionali BNL d’Italia zagra z Amerykanką Coco Gauff lub Chinką Quinwen Zheng.

Kolejne wielkie zwycięstwo Igi Świątek

W ostatnich sezonach Iga Świątek (1. WTA) przyzwyczaiła nas do tego, że jest prawdziwą dominatorką na kortach ziemnych. Nie bez powodu Polka wygrała 3 z 4 ostatnich edycji wielkoszlemowego Roland Garros. W tym sezonie też odnosi sukcesy. Tydzień temu triumfowała w prestiżowym turnieju Mutua Madrid Open rangi WTA 1000, a teraz chce powtórzyć ten sukces w Internazionali BNL d’Italia w Rzymie. Jest już w półfinale po tym, jak błyskawicznie pokonała Amerykankę Madison Keys (16. WTA).

Obie spotkały się dwa tygodnie temu w Madrycie i tam Polka błyskawicznie wygrała 6:1, 6:3. We wtorkowe popołudnie w Rzymie mieliśmy powtórkę z rozgrywki. Ponownie od początku do końca mecz toczył się pod dyktando Igi Świątek. W pierwszym secie szybko przełamała i wyszła na 3:0. Później dołożyła kolejne przełamanie i skończyło się 6:1. Drugi set był tylko trochę bardziej wyrównany. Znów jednak to Iga Świątek szybko przełamała. W dziewiątym gemie zrobiła to ponownie i skończyło się 6:3. Polka wygrała w takim samym stosunku, jak w Madrycie. To dla niej 10. zwycięstwo z rzędu w cyklu WTA

Iga Świątek (Polska, 1) – Madison Keys (USA, 18) 6:1, 6:3

Z kim Iga Świątek zagra o finał w Rzymie?

Po szybkim zwycięstwie nad Keys Polka może czekać ze spokojem na wyłonienie swojej kolejnej rywalki w Rzymie. O finał turnieju Internazionali BNL d’Italia rangi WTA 1000 zagra z Amerykanką Coco Gauff (3. WTA) lub Chinką Qinwen Zheng (7. WTA). Amerykanka w II rundzie w Rzymie pokonała Magdalenę Fręch. Niezależnie od rywalki faworytką w półfinale będzie Iga Świątek, która powalczy o kolejny prestiżowy finał w tym sezonie.