Świątek jak błyskawica. W godzinę zameldowała się w III rundzie Indian Wells

Strona głównaTenisŚwiątek jak błyskawica. W godzinę zameldowała się w III rundzie Indian Wells

Iga Świątek świetnie rozpoczęła tegoroczny turniej BNP Paribas Open w Indian Wells rangi WTA 1000. W godzinę pokonała Amerykankę Claire Liu i zameldowała się w III rundzie. Liderka światowego rankingu WTA w całym meczu oddała rywalce zaledwie jednego gema i była stroną wyraźnie lepszą. Teraz w III rundzie czeka ją trudniejsze zadanie. Zmierzy się z Kanadyjką Biancą Andreescu. Polka broni tytułu zdobytego w Indian Wells przed rokiem.

Szybkie zwycięstwo z Liu

Zdecydowaną faworytką meczu II rundy była Iga Świątek (1. WTA) i widzieliśmy to na korcie. Amerykanka Claire Liu (56. WTA) odstawała we wszystkich elementach tenisowego rzemiosła i nie mogła znaleźć recepty na dobrze dysponowaną Polkę. Pierwszy set to popis młodej raszynianki, która zakończyła go w około 25 minut. W tym czasie trzykrotnie przełamała Claire Liu i wygrała 6:0.

Nieco dłużej potrwała druga partia. Łącznie było to 40 minut, a cały mecz niewiele ponad godzinę. Ponownie lepiej rozpoczęła Iga Świątek, która z dwoma przełamaniami prowadziła już 5:0. Wówczas jedynego gema wygrała Amerykanka. Chwilę później Iga Światek wygrała drugą piłkę meczową w tym meczu i zakończyła partię 6:1, a cały mecz 2:0. W całym meczu Claire Liu nie miała ani jednego breakpointa. Dzięki temu liderka światowego rankingu bez większych problemów zameldowała się w III rundzie Indian Wells i udanie rozpoczęła walkę o obronę tytułu. Był to drugi mecz pomiędzy tymi zawodniczkami i drugie zwycięstwo Świątek. Pierwsze odniosła w 2018 roku.

Iga Świątek (Polska, 1) – Claire Liu (USA) 6:0, 6:1

Czas na Andreescu

W III rundzie BNP Paribas Open w Indian Wells Igę Świątek czeka zdecydowanie trudniejsze zadanie. Tym razem trafiła na Kanadyjkę Biancę Andreescu (36. WTA), która w turnieju gra jako rozstawiona z numerem 32. Do tej pory obie mierzyły się tylko raz i miało to miejsce w maju ubiegłego roku w turnieju w Rzymie. Iga Świątek wygrała 2:0 (7:6, 6:0) i liczymy na to, że w Stanach Zjednoczonych również bez większych problemów pokona swoją rywalkę i zamelduje się w IV rundzie Indian Wells. Mecz wstępnie zaplanowano na niedzielę 12 marca.