Świetny mecz Igi Świątek. Jest awans do finału turnieju w Dosze

Strona głównaTenisŚwietny mecz Igi Świątek. Jest awans do finału turnieju w Dosze

Iga Świątek rozegrała kolejna kapitalne spotkanie i bez problemów pokonała Rosjankę Weronikę Kudermetową w półfinale turnieju Qatar TotalEnergies Open w Doha. Polka w niespełna godzinę zdominowała rywalkę i wygrała z nią 6:0, 6:1. Dzięki temu w sobotę stanie do obrony tytułu w turnieju rangi WTA 500. W wielkim finale czeka na nią Amerykanka Jessica Pegula.

Kolejne błyskawiczne zwycięstwo Polki

Liderka światowego rankingu WTA Iga Świątek wygrała właśnie drugi mecz w turnieju Qatar TotalEnergies Open w Doha. Ponownie spotkanie potrwało mniej niż godzinę, co wskazuje na totalną dominację Polki na korcie. Od początku półfinału Rosjanka Weronika Kudermetowa (11. WTA) nie potrafiła znaleźć argumentów na grę dobrze dysponowanej Świątek. Pierwszy set to prawdziwy popis Polki. Świątek wygrała go 6:0, a rywalka na przestrzeni sześciu gemów zdobyła zaledwie siedem małych punktów

Drugi set rozpoczął się bardziej wyrównanie, ponieważ obie tenisistki wygrały swoje pierwsze gemy serwisowe. Później znowu oglądaliśmy koncert Igi Świątek. Kudermetowa do końca meczu zdobyła już tylko sześć małych punktów i wszystkie gemy padły łupem Polki. Dzięki temu w 57 minut wygrała 2:0 (6:0, 6:1) i zameldowała się w finale turnieju rangi WTA 500 w Doha. Polka broni tytułu i cennych punktów rankingowych.

Iga Świątek (Polska, 1) – Weronika Kudermetowa (8) 6:0, 6:1

Finał z Jessicą Pegulą

Finałową rywalką Igi Świątek będzie Amerykanka Jessica Pegula (4. WTA). Ta awansowała do finału po trzysetowym zwycięstwie z Greczynką Marią Sakkari. W tym roku Iga Świątek i Jessica Pegula spotkały się już w United Cup i wówczas w dwóch setach wygrała Amerykanka. Do tej pory obie grały ze sobą sześciokrotnie, w tym cztery razy w ubiegłym roku. Wówczas wszystkie mecze padły łupem Igi Świątek i liczymy na to, że podobnie będzie w sobotnim finale. Iga Świątek stanie przed szansą na obronę tytułu w Doha i zdobycie swojego pierwszego trofeum w tym sezonie. Początek meczu w sobotę o godzinie 16.