STS KOD PROMOCYJNY

Świetny mecz Magdaleny Fręch i pewny awans do II rundy turnieju w Hongkongu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisŚwietny mecz Magdaleny Fręch i pewny awans do II rundy turnieju w...

Magdalena Fręch udanie rozpoczęła swoją przygodę w turnieju Prudential Hong Kong Tennis Open rangi WTA 250. W pierwszym meczu szybko poradziła sobie z Anną Daniliną z Kazachstanu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2, 6:2 i potrwało niewiele ponad godzinę. Polka zameldowała się w 1/8 finału turnieju w Hongkongu, gdzie zmierzy się z rozstawioną z szóstką Włoszką Martiną Trevisan. 

Pewne zwycięstwo Fręch na otwarcie w Hongkongu 

Bez wątpienia ten rok jest najlepszym w dotychczasowej karierze tenisowej Magdaleny Fręch (70. WTA). Pod koniec sezonu Polka utrzymuje wysoką formę i bez problemu pokonała niżej notowaną Annę Danilinę (1016. WTA) z Kazachstanu. Rywalka do turnieju głównego przebijała się przez kwalifikacje. Mecz I rundy Prudential Hong Kong Tennis Open od początku układał się po myśli Polki. W pierwszej partii bardzo szybko zanotowała dwa przełamania i wyszła na 5:1. Wykorzystała przewagę i wygrała 6:2. 

W drugim secie Magdalena Fręch poszła za ciosem. Tym razem przełamała przy pierwszej możliwej okazji i wyszła na 2:0. Do końca partii jeszcze raz odebrała rywalce serwis i zbudowała sobie bezpieczną przewagę. Później wykorzystała pierwszą piłkę meczową i wygrała 6:2, 6:2. Spotkanie potrwało niespełna pięć kwadransów i zakończyło się przekonującym zwycięstwem reprezentantki Polski, która już może szykować się do kolejnego meczu w Chinach. 

Magdalena Fręch (Polska) – Anna Danilina (Kazachstan, Q) 6:2, 6:2

Martina Trevisan kolejną rywalką Polki

W 1/8 finału poziom trudności znacznie wzrośnie. Magdalena Fręch zmierzy się tam z rozstawioną z szóstką Włoszką Martiną Trevisan (42. WTA). Spotkanie zaplanowano na czwartek 12 października i powinno odbyć się po godzinie 9:00 czasu polskiego. Do tej pory Magdalena Fręch i Martina Trevisan grały ze sobą tylko raz. Miało to miejsce w 2018 roku i wówczas w trzech setach lepsza okazała się Włoszka. Choć i tym razem to ona będzie faworytkę, to jednak Magdalenę Fręch stać na sprawienie niespodzianki i awans do ćwierćfinału turnieju Prudential Hong Kong Tennis Open rangi WTA 250 w Hongkongu.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...