Świetny mecz Igi Świątek z Gauff. Polka jest w półfinale w San Diego

Strona głównaTenisŚwietny mecz Igi Świątek z Gauff. Polka jest w półfinale w San...

Iga Świątek rozegrała koncertowe spotkanie i bardzo szybko uporała się z Amerykanką Coco Gauff w ćwierćfinale turnieju San Diego Open. Zawody mają rangę WTA 500. Polka po raz czwarty mierzyła się z nastoletnią Amerykanką i po raz czwarty pokonała ją bez straty seta. Dzięki temu liderka światowego rankingu WTA awansowała do półfinału, gdzie zmierzy się z kolejną z Amerykanek Jessicą Pegulą. Spotkanie odbędzie się późnym wieczorem czasu polskiego w sobotę 15 października. 

Zwycięstwo zgodnie z planem

W meczu 1/8 Iga Świątek (1. WTA) potrzebowała aż trzech setów, aby pokonać dobrze dysponowaną Chinkę Qinwen Zheng (28. WTA). Jej kolejną przeciwniczką była 18-letnia Amerykanka Coco Gauff (8. WTA) i spodziewaliśmy się jeszcze trudniejszego pojedynku. Reprezentantkę gospodarzy wspierali żywo reagujący kibice. Ostatecznie na korcie oglądaliśmy pełną dominację liderki światowego rankingu, która ani przez moment nie oddała inicjatywy młodszej rywalce. Tym samym po raz czwarty wygrała z nią bez straty seta. Wszystkie pojedynki odbyły sie na przestrzeni kilkunastu ostatnich miesięcy. 

Koniec meczu w niewiele ponad godzinę

Przez około 65 minut na korcie w San Diego oglądaliśmy popis Igi Świątek. Pierwszego seta wygrała do zera, trzykrotnie przełamując swoją przeciwniczkę. Coco Gauff walczyła, jednak ostatnie nie udało jej się wykorzystać żadnego z breakpointów. Dużo większą skuteczność miała Polka i zamknęła tę partię 6:0 w zaledwie 29 minut. Drugi set również rozpoczął się zgodnie z planem reprezentantki Polski, która szybko przełamała Gauff. Po chwili zrobiło się 2:0.

Później obie tenisistki zgodnie wygrywały swoje gemy serwisowe, aż do dziewiątego. Wówczas oglądaliśmy drugie przełamanie w wykonaniu Igi Świątek, która wygrała 6:3. Szybko zameldowała się w półfinale turnieju WTA 500 San Diego Open. Tam liderka rankingu zmierzy się z kolejną reprezentantką gospodarzy Jessicą Pegulą (6. WTA). Do tej pory grały ze sobą czterokrotnie. W 2019 lepsza okazała się Pegula, a trzy tegoroczne pojedynki wygrała Iga Świątek i nie straciła w nich seta. Półfinał rozpocznie się 15 października ok. 23:00 czasu polskiego. 

Iga Świątek (Polska, 1) – Coco Gauff (USA, 6) 6:0, 6:3

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień mistrzami świata żeglarzy z niepełnosprawnościami w klasie RS Venture!

Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień (oboje AKS OSW Olsztyn) mistrzami świata żeglarzy z niepełnosprawnościami w klasie RS Venture! W Omanie dzisiaj rozegrano serię finałową,...

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń

Zawodniczki KTS Enei Siarkopol Tarnobrzeg wygrali 3:0 na wyjeździe z Etival Clairefontaine ASRTT. Tym samym z kompletem zwycięstw zakończyły zmagania grupowe w Lidze Mistrzyń...