Świetny początek Igi Świątek w WTA Finals. Kasatkina była bez szans

Strona głównaTenisŚwietny początek Igi Świątek w WTA Finals. Kasatkina była bez szans

Iga Świątek w znakomitym stylu rozpoczęła swój udział w turnieju WTA Finals w amerykańskim Fort Worth. Polka bez większych problemów pokonała Darię Kasatkinę z Rosji 2:0. Spotkanie potrwało 80 minut i była pokazem dominacji tenisistki z Polski. Liderka światowego rankingu wygrała z Darią Kasatkiną już po raz piąty w tym roku. Iga Świątek jest faworytką turnieju WTA Finals, a w kolejnym spotkaniu zmierzy się z Francuzką Caroline Garcią. Spotkanie odbędzie się w czwartek 3 listopada.

Udany początek Igi Świątek

Choć to Iga Świątek (1. WTA) była faworytką starcia z Darią Kasatkiną (8. WTA), to jednak nie mogliśmy być pewni jej zwycięstwa. Mecze turnieju WTA Finals zawsze dają dodatkowy zastrzyk motywacji i stoją na wysokim poziomie. W końcu na korcie mierzą się najlepsze tenisistki kończącego się sezonu. Na szczęście na otwarcie w grupie A obyło się bez niespodzianki. Liderka światowego rankingu rozpoczęła dobrze, szybko przełamała Rosjankę i wyszła na prowadzenie 3:0. Do końca seta obie zawodniczki zgodnie wygrywały swoje gemy serwisowe. Ten układ pasował Polce, która partię zakończyła 6:2.

Kontynuacja dobrej gry w drugim secie

Drugi set rozpoczął się bardzo podobnie. Iga Świątek nie chciała zostawić nic przypadkowi i ponownie od razu przełamała Darię Kasatkinę. Znów wyszła na prowadzenie 3:0 i w pełni kontrolowała przebieg partii. Jedno przełamanie wystarczyło. Kolejne gemy wygrywały zawodniczki serwujące, a całe druga partia zakończyła się 6:3 na korzyść Polki. Iga Świątek wygrała pierwszą piłkę meczową i zbliżyła się do awansu do półfinału WTA Finals.

Iga Świątek (Polska, 1) – Daria Kasatkina (8) 6:2, 6:3

Kolejne starcie z Caroline Garcią

Iga Świątek w drugim meczu grupy A zmierzy się z Francuzką Caroline Garcią. Reprezentantka Francji w pierwszym meczu wygrała 2:0 z Amerykanką Coco Gauff. Lepsza ze starcia Świątek – Garcia praktycznie zapewni sobie awans do półfinału turnieju. Spotkanie zaplanowano na 3 listopada. Początek o 23 czasu polskiego. Ostatni mecz pomiędzy nimi w lipcu tego roku wygrała Garcia. Dla Świątek mecz w Fort Worth będzie doskonałą okazją do rewanżu.