STS KOD PROMOCYJNY

Szybkie pożegnanie Linette ze Strasburgiem

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaTenisSzybkie pożegnanie Linette ze Strasburgiem

Trwa nie najlepsza passa Magdy Linette. Turniej WTA 250 w Strasburgu Polka zakończyła już w II rundzie. Lepsza okazała się obecnie 424. w rankingu WTA Anastazja Pawluczenkowa. Wynik meczu to 6:3, 6:2 dla Rosjanki.

Drugi mecz przeszkodą nie do przejścia

Niestety, to już czwarty z rzędu turniej na nawierzchni ziemniej, w którym Linette odpada już po swoim drugim meczu. W Strasburgu można było mieć nadzieję na zakończenie tej serii. Polka była bowiem najwyżej rozstawioną zawodniczką z wszystkich, które stanęły do ostatecznego sprawdzianu dyspozycji przed French Open. Wynik dzisiejszego meczu nie zostawił jednak złudzeń.

Dwa pewnie wygrane sety

W środę po drugiej stronie siatki stanęła Anastazja Pawluczenkowa, która od dłuższego czasu szuka formy z najlepszych lat swojej kariery. Na niedawnym turnieju w Rzymie Iga Świątek pokonała Rosjankę 6:0, 6:0 i z pewnością kibice liczyli na to, że druga najlepsza tenisistka w Polsce również pewnie wygra swój mecz.

Było niestety odwrotnie. W pierwszym secie Pawluczenkowa szybko przełamała poznaniankę i objęła prowadzenie 2:0. Turniejowa „jedynka” szybko jednak wróciła do gry i wygrała trzy kolejne gemy. Kiedy wydawało się, że set powoli przechodzi na stronę Linette, jej rywalka ponownie weszła na optymalny poziom, wygrała cztery gemy z rzędu, a cała partia zakończyła się wynikiem 6:3.

Drugi set mógł rozpocząć się dobrze dla Polki, która już na początku miała szansę na wygranie gema przy serwisie przeciwniczki. Pawluczenkowa obroniła jednak break point, a następnie samej udało jej się dwukrotnie przełamać serwis Linette. Ostatecznie dało to wynik 6:2 dla zawodniczki, która jest obecnie znacznie niżej w rankingu WTA.

Czas na French Open

Można zapytać retorycznie – kiedy przełamać złą passę, jak nie w turnieju Wielkiego Szlema? Liczymy na to, że na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu Magda Linette zajdzie znacznie dalej niż do II rundy. Przypominamy – w styczniu na Australian Open dotarła aż do półfinału. Czas na wymazanie z pamięci ostatnich złych wyników i powtórzenie tego osiągnięcia!

Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
W czasie studiów prowadził audycję sportową we wrocławskim Uniradio, a także współpracował z portalami DevilPage.pl i Transfery.info. Po studiach przez 3 lata zajmował się copywritingiem na różne tematy szeroko związane z IT.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...