Szybkie pożegnanie Magdaleny Fręch z turniejem w Cleveland

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaTenisSzybkie pożegnanie Magdaleny Fręch z turniejem w Cleveland

Magdalena Fręch szybko zakończyła swój udział w turnieju WTA 250 w Cleveland (USA). Już w I rundzie lepsza od Polki okazała się rozstawiona z numerem 11 Jasmine Paolini. Mecz rozstrzygnął się w dwóch setach – Włoszka wygrała 6:3, 6:1.

Przewaga od samego początku

Niestety, ani przez chwilę nie można było mieć wątpliwości, kto bardziej zasługuje na awans do kolejnej rundy. Fręch straciła podanie już w swoim drugim gemie serwisowym, dzięki czemu Paolini objęła prowadzenie 3:1. Chwilę później Polka miała szansę na powrót do gry (2 break pointy), jednak jej przeciwniczka utrzymała swój serwis, a następnie wygrała pewne dwa kolejne gemy i całego seta (6:1).

Drugi set potwierdził dominację Włoszki – po dwukrotnym przełamaniu serwisu Fręch objęła prowadzenie 3:0. Choć Polka powalczyła o poprawę wyniku w dalszej części gry, Paolini była w stanie utrzymać bezpieczną przewagę i zwyciężyć 6:3. Zwyciężczyni zagra w II rundzie z Chinką Xinyu Wang.

Jasmine Paolini (Włochy, 11) – Magdalena Fręch (Polska) 6:1, 6:3.

Czas na US Open

Ze względu na szybką porażkę w Cleveland Magdalena Fręch może już kierować się do Nowego Jorku, gdzie 28 sierpnia rozpocznie się US Open. Polka ma zagwarantowane miejsce w