Szybkie pożegnanie Magdy Linette z turniejem singlowym WTA 250 w Nanchangu

Strona głównaTenisSzybkie pożegnanie Magdy Linette z turniejem singlowym WTA 250 w Nanchangu

Z pewnością nie tak swój udział w turnieju Jiangxi Open w Nanchangu wyobrażała sobie Magda Linette. Polka odpadła już w I rundzie po emocjonującym pojedynku z Rosjanką Walerią Sawinych. Mecz zakończył sie w tie-breaku trzeciego seta i potrwał ponad trzy godziny. Niestety Magda Linette dała się zaskoczyć niżej notowanej rywalce i nie wykorzystała szansy na zwycięstwo. Polka grała w Nanchangu jako rozstawiona z dwójką.

Trzysetowa batalia na korzyść Rosjanki

Magda Linette (23. WTA) grała w turnieju Jiangxi Open rangi WTA 250 w Nanchangu jako rozstawiona z dwójką. W meczu I rundy była zdecydowaną faworytką do zwycięstwa w starciu z Rosjanką Walerią Sawinych (146. WTA). Co ciekawe, był to już czwarty pojedynek tych tenisistek, a ostatni miał miejsce 10 lat temu. Mecz rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla Rosjanki, która szybko wypracowała sobie przewagę dwóch przełamań i wyszła na 5:2. Wówczas Magda Linette obroniła dwie piłki setowe i zaczęła grać zdecydowanie lepiej. Doprowadziła do remisu 5:5. Niestety końcówka należała do Sawinych, która wygrała partię 7:5

Drugi set od początku był bardziej wyrównany. Obie tenisistki pilnowały swoich gemów serwisowych. Kluczowy okazał się ósmy gem. Wówczas Magda Linette przełamała Rosjankę i wyszła na 5:3. Chwilę później obroniła breakpointa i przy własnym podaniu zakończyła seta 6:3. Liczyliśmy na to, że w trzecim secie pójdzie za ciosem. Początek należał do Polki, która prowadziła 3:1. Później gra się wyrównała. Magda Linette obroniła cztery piłki meczowe i znów wyszła na 6:5 z przewagą przełamania. Niestety nie wykorzystała swojej szansy. Doszło do tie-breaka, w którym wyraźnie lepsza była Sawinych i to ona wygrała 7:3, meldując się w II rundzie Jiangxi Open.

Waleria Sawinych (Rosja) – Magda Linette (Polska, 2) 7:5, 3:6, 7:6(3)

Możliwy awans w rankingu

Choć Magda Linette przegrała już w I rundzie turnieju w chińskim Nanchangu, to jednak może zanotować awans w rankingu WTA. Wszystko dlatego, że wiele tenisistek z czołówki w tym tygodniu nie gra. W wirtualnym rankingu Magda Linette przesunęła się na 22. miejsce i nie jest wykluczone, że zachowa je w najbliższym notowaniu rankingu WTA.