Szybkie pożegnanie Magdy Linette z turniejem w Zhengzhou

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaTenisSzybkie pożegnanie Magdy Linette z turniejem w Zhengzhou

Magda Linette zakończyła swój udział w turnieju WTA 500 w Zhengzhou już na pierwszej rundzie. Polka przegrała w dwóch setach z Chorwatką Petrą Martić 6:7, 1:6.

Walka w pierwszym secie

Pierwszy set był niezwykle wyrównany i szala zwycięstwa mogła się w nim przechylić zarówno na stronę Linette, jak i jej przeciwniczki. Obie tenisistki miały po kilka break pointów. Pierwsze przełamanie nastąpiło w trzecim gemie, kiedy Martić objęła prowadzenie 2:1. Polce udało się odrobić straty w dalszej części seta, kiedy wyrównała na 4:4. Następnie obie panie utrzymywały swoje podanie i o zwycięstwie musiał zadecydować tie-break – w nim minimalnie lepsza była Chorwatka, która wygrała 7-5.

Jednostronna druga partia

Przegrana w pierwszej partii wpłynęła na postawę Magdy Linette w drugim secie. Polka łącznie zdobyła w całej partii zaledwie 10 punktów i zdecydowanie przegrała 1:6. Dzięki temu to Petra Martić zagra w II rundzie z rozstawioną z numerem 7 Barborą Krejcikovą. Z kolei Linette tym razem nie bierze udziału w turnieju deblowym, także definitywnie zakończyła swój pobyt w Zhengzhou.