Szybkie zwycięstwo Jana Zielińskiego i Hugo Nysa w Eastbourne

Strona głównaTenisSzybkie zwycięstwo Jana Zielińskiego i Hugo Nysa w Eastbourne

Polsko-monakijska para deblowa Jan Zieliński i Hugo Nys awansowała do ćwierćfinału turnieju Rothesay International w Eastbourne. Zawody mają rangę ATP 250. Rozstawieni z numerem trzecim debliści w I rundzie pokonali 6:2, 6:3 Albano Olivettiego z Francji i Davida Vegę z Hiszpanii. Spotkanie było jednostronne i zakończyło się w około godzinę. Dzięki temu Jan Zieliński i Hugo Nys powrócili do wygrywania.

Przygotowania do Wimbledonu

Turniej Rothesay International w Eastbourne dla Jana Zielińskiego i Hugo Nysa stanowi ważny element przygotowań do wielkoszlemowego Wimbledonu. Zawody te również rozgrywane są na kortach trawiastych. Dzięki temu polsko-monakijska para może się do nich przyzwyczaić i nieco lepiej zapoznać się z ich specyfiką. Wszystko po to, aby w turnieju wielkoszlemowym Wimbledon walczyć o najwyższe cele.

Gładkie zwycięstwo w I rundzie w Eastbourne

Mecz I rundy z udziałem Jana Zielińskiego i Hugo Nysa nie miał większej historii. W końcu para ta zagrała pewnie i wyraźnie pokonała swoich rywali. Momentami Albano Olivetti i David Vega byli całkowicie bezradni. Mecz rozpoczął się jeszcze spokojnie. Później jednak przewagę zyskali Zieliński i Nys. W pierwszym secie dwukrotnie przełamywali rywali, dzięki czemu bardzo sprawnie wygrali 6:2

Nieco bardziej wyrównany był drugi set. Tym razem oba duety pilnowały swoich gemów serwisowych i wygrywały je z dużą pewnością. Wydawało się, że w końcu dojdzie do tie-breaka. Tak się nie stało. Kluczowy dla losów drugiej partii był ósmy gem. Wówczas Jan Zieliński i Hugo Nys przełamali rywali i wyszli na prowadzenie 5:3. Chwilę później dopełnili formalności przy własnym podaniu. Set zakończył się 6:3 i polsko-monakijski debel zameldował się w ćwierćfinale turnieju gry podwójnej Rothesay International w Eastbourne. Cały mecz potrwał niespełna godzinę. Teraz Jan Zieliński i Hugo Nys czekają na wyłonienie ich rywali w ćwierćfinale. Wydaje się, że tam będzie czekało na nich większe wyzwanie.

Jan Zieliński (Polska, 3) / Hugo Nys (Monako, 3) – Albano Olivetti (Francja) / David Vega (Hiszpania) 6:2, 6:3