Szymon Kielan wygrał debla w turnieju ITF M15 Beckhoff Tennis Cup 2023 we Wrocławiu

Strona głównaTenisSzymon Kielan wygrał debla w turnieju ITF M15 Beckhoff Tennis Cup 2023...

Za nami emocjonujące zmagania w turnieju ITF M15 Beckhoff Tennis Cup 2023 we Wrocławiu. Po tytuł w grze podwójnej sięgnął Szymon Kielan. Polak stworzył duet z Rosjaninem Kiryłem Kivattsevem. Od początku na kortach ziemnych we Wrocławiu czuli się bardzo dobrze. W wielkim finale pokonali Czechów Daniela Paty’ego i Davida Poljaka. Spotkanie zakończyło się w dwóch setach 6:1, 6:3. 

Droga Szymona Kielana do deblowego tytułu 

Tym razem w turnieju rangi ITF M15 Szymon Kielan stworzył duet deblowy z Rosjaninem Kiryłem Kivattsevem.  Zostali rozstawieni z numerem drugim. W I rundzie bez większych problemów uporali się oni z Polakami Fryderykiem Lechno-Wasiutyńskim oraz Kacprem Szymkowiakiem. Mecz zakończył się w dwóch setach 6:2, 6:3. Dzięki temu polsko-rosyjski duet awansował do ćwierćfinału. Tam trafili na kolejny polski debel. Tym razem rywalizowali z Piotrem Pawlakiem i Maciejem Rajskim. Mecz był bardziej wyrównany, jednak finalnie również zakończył się w dwóch setach 6:3, 6:3. 

Półfinał to już trzysetowe starcie z czeskim deblem Jirim Barnatem i Filipem Dudą. Spotkanie było niezwykle wyrównane i zakończyło się dopiero w super tie-breaku. W nim polsko-rosyjska para okazała się lepsza, wygrała 10:7 i zameldowała się w wielkim finale. Tam ich przeciwnikami byli rozstawieni z czwórką Czesi Daniel Paty i David Poljak. Finał od początku był bardzo jednostronny. Szymon Kielan i Kirył Kivattsev pewnie wygrali 6:1, 6:3 i sięgnęli po cenny tytuł w turnieju ITF M15 Beckhoff Tennis Cup 2023 we Wrocławiu.

Szymon Kielan (Polska, 2) / Kirił Kiwatcew (Rosja, 2) – Daniel Paty (Czechy, 4) / David Poljak (Czechy, 4) 6:1, 6:3

Słabszy występ Polaków w singlu

Niestety w grze singlowej Polakom poszło nieco gorzej. Najdalej z nich do ćwierćfinału dotarł Michał Mikuła. Niestety tam musiał uznać wyższość rywala. O tytuł w grze pojedynczej w niedzielę zagrają rozstawiony z jedynką Portugalczyk Goncalo Oliveira oraz rozstawiony z czwórką Czech Jiri Barnat.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Rugbiści BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki mistrzami Polski

Zawodnicy BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki zostali mistrzami Polski w rugby w sezonie 2022/23. W wielkim finale zespół ten po emocjonującym spotkaniu pokonał 12:8 Ogniwo...

Najlepsi strzelcy w historii reprezentacji Polski. „Lewy” będzie rządził wiecznie?

W obecnych czasach na hasło “najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski” przychodzi jeden odzew: Robert Lewandowski. Nic dziwnego, “Lewy” dzierży ten tytuł już od...